Nael: Kiibi-Kalle saladus tuli ilmsiks (1)

Tuntud seltskonna- ja teiste konnade uurija ning tippajakirjaniku Kulli Veri poolt paljastatud Kuressaare abibürgeri Kiibi-Kalle saladus keeras uue lehekülje linna ajaloos. Tuleb välja, et rae liikmed on juba aastaid varjanud üht koma teist oma tegemistest.

Naela müsteeriumitoimetus võttis kuulsa ajakirjanikuga ühendust ning palus tal pikemalt rääkida oma avastusest ja teekonnast selleni.
“Ma olen juba aastaid seda kahtlustanud, et midagi seal majas toimub. Et midagi nende inimestega toimub. Kohe peale sinna valimist muutub nende pilk kahtlaselt kilavaks,” kirjeldas Naelale Kulli Ver.

Tema sõnul on ta aeg-ajalt periooditi ühenduses ka meediumidega, kes teda vajaliku infoga varustavad. “Konkreetse kiibistamise teemani jõudsingi peale seda, kui mulle järjekordsel seansil ilmutati pilt, kus meisterbürger Tiidu Surve jälgib rüperaali ekraanil kaarti, kus siblivad ringi raeametnikud.” Kulli Veri kinnitusel ongi Surve eesmärk alluvaid jälgida, et neile siis igasugu ülesandeid anda.

Kulli Veri arvates ei oleks rae saladus välja tulnud, kui tänu tema survele poleks Kiibi-Kalle nõrkenud ja seda välja lobisenud. “Salastatus on neil tasemel. Omavaheline jutt on kodeeritud ja vahetatakse ainult krüpteeritud märksõnu,” rääkis ajakirjanik, hoiatades, et tavakodanik ei võtaks kohe kindlasti bürgermeistrite juttu tõsiselt.

Salasuse juured ei ulatu mitte ainult Kuressaarde, vaid koletis on haarmed ajanud juba ka laia maailma. “Miks muidu Tiidu Surve aina reisib, samal ajal kui kodus on rasked ajad?” küsis ajakirjanik retooriliselt, märkides, et meisterbürger on ju väikese vahega käinud Hiinas ja Taanimaal. Kulli Veri arvates on märk haarmete laialiajamisest ka see, et Arnold Schwarzenegger lubanud Taanimaa koosolekul, et ta tuleb tagasi.

Lisaks sellele, et meisterbürger on lasknud kõik oma alluvad ära kiibistada, selgus Kiibi-Kalle nõrkushetkel, et kuna kiipi saab eemaldada, on kõik ametnikud lisaks veel tätoveeritud. “Heade tuulte pöörises” pidavat seisma kõikide raeametnike parema jala reie siseküljel. Sellega on nad eluaegsesse klubisse arvatud.

Antud teemal võttis sõna ka tundmatuks jääda sooviv poliitik Opo Nent. “Seakari, aga mitte Kuressaare raad!” ei hoidnud ta emotsioone tagasi. “Tehakse selliseid trikke, samal ajal kui linn on puupaljas. Eelarve esimene lugemine näitas ju, et linn on nii vaene, et isegi laenuvõtmiseks pole raha,” tõstis Opo Nent käed taeva poole, justkui pöördudes pilve peal istuja poole, et miks too ometi ei lase oma malakal rae turjal polkat tantsida. “Meil läheks praegu vaja sellist Tõllu või Vesse masti kangelast, kes linnas platsi puhtaks lööks,” selgitas ta. “Rae tegutsemine on ületanud juba igasugused piirid ja normid.”

Naela toimetusega vestelnud Kohalik Mees märkis, et tegelikult on tahetud kiibistada ka kohalikke elanikke. Selleks loodi rae juurde isegi arenemise osakond. Kohaliku Mehe andmetel on see üksus tegelikult rae salapolitsei ja välisluure.

“Ega meisterbürger muidu öelnud, et osakonna üheks peamiseks ülesandeks on välissuhtlus,” on Kohalik Mees tabanud ära asja iva. “Oma jutu varjamiseks võib ju käsi laiutada ja silmi pööritada, aga terastele poistele ei jää see kahe silma vahele,” selgitas Kohalik Mees. Ta rääkis ka, et on koos ajakirjanik Kulli Veriga loonud organisatsiooni, mis hakkab paljastama rae teisigi hämaraid saladusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)