Allee tänava põlengus hävis korter (1)

Allee tänava põlengus hävis korter

KUSTUTATUD: Päästjatel õnnestus päästa puumaja teine korter.
Foto: Peeter Kukk

Kolmapäeva õhtul süttis seni teadmata põhjustel Kuressaares Allee tänaval kahe korteriga elumaja, mille üks korter tules hävis. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Kolmapäeval kell 20.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaares Allee tänaval, kus põles kahe korteriga puidust elumaja. Päästjate kohale jõudes oli leek ühe korteri aknast väljas ning tuli oli levinud edasi ka pööningule. Päästjatel tuli pööningule pääsemiseks eemaldada maja lauad otsaseinast.

Tulekahjust teatas häirekeskusele juhuslik möödakäija, kuna tuleõnnetuse avastamise hetkel ei olnud majas kedagi kodus.
Tules hävis ühe korteri köök ja kaks tuba, tule levik teise korterisse sai päästjate poolt tõkestatud, kuid korter sai vee- ja tahmakahjustusi.
Päästeameti pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul saadi tulekahju kontrolli alla kell 21.07 ja kustutati 22.27.

Mõned nimetatud maja läheduses elavad inimesed rääkisid Oma Saarele, et korteri võis süüdata elanik ise, kes pani voodi põlema ja läks seejuures kodust ära.
“Kui on mingi põhjus selgelt näha, siis päästjad ütlevad selle ka välja, kuid selle tulekahju puhul ei ole selgelt näha, mis selle põhjustada võis,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, kes eelistab naabrite jutule siiski ekspertide hinnangut.

Samal õhtul, vaid kaks tundi varem, kutsuti päästjad Lümandasse, kus üks elamu oli helistaja sõnul suitsu täis. Kui päästjad olid juba poolel teel, helistati uuesti ja teatati, et suitsu asemel ajas inimesi paanikasse hoopis katki läinud boilerist tulnud veeaur.

“Vesi oli katkisest boilerist välja jooksnud ja maja oli auru täis,” ütles Margus Lindmäe, kelle sõnul tekitas inimestes paanikat vähene nähtavus.
“Kui aga vesi oli välja voolanud ja inimesed said aru, millega tegemist, teavitati ka päästjaid ning need pöördusid tagasi,” lausus Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)