Heasoovlikud saarlased kogusid laste ja naiste varjupaigale raha (1)

Heasoovlikud saarlased kogusid laste ja naiste varjupaigale raha

Foto: Peeter Kukk

Laurentiuse kirikus toimunud heategevuskontsert tõi Kuressaare laste ja naiste varjupaiga aitamiseks 3352 krooni.

Varjupaiga juhataja Anneli Jakobsoo (fotol) sõnul on heatahtlikke inimesi Saaremaal palju ja seda on eriti tunda just praegusel jõulueelsel ajal. “Kontsert oli võimas ja rahvast oli kogunenud kuulama palju,” rääkis Jakobsoo Oma Saarele. “Praegusel raskel ajal hoiavad inimesed aina rohkem kokku ja isegi need, kel pole midagi anda, tulevad ja küsivad, kuidas saaks aidata,” rääkis ta. Palju on tema sõnul nõu ja jõuga abiks olnud ka Kuressaare linnavalitsus.

Jõulueelne heategevuskontsert on Jakobsoo sõnul juba üsna pikaajaline traditsioon. “Ise olen turvakodus töötanud kolm aastat, kuid kontserte korraldati juba enne seda,” märkis ta, lisades, et ilusale tavale on tugeva aluse pannud Saaremaa meeskoor SÜM ja Laurentiuse koguduse segakoor Sauer.
Sel aastal on varjupaiga tuge vajanud ligi 50 inimest. Kui pole ka varjupaika kohale mindud, siis on lihtsalt helistatud ja abi palutud. “Abivajajate arv on aastatega kasvanud ja helistamiste hulk on kasvanud kohe oluliselt,” märkis Jakobsoo.

Mullu annetasid lahked inimesed laste ja naiste abistamiseks 4000 krooni, mille eest oli võimalik soetada vajalikke voodiriideid ja tolmuimeja. “Praegu oleks vaja osta korralik apteegikapp, mida meil seni ei ole,” tõdes Jakobsoo. “Kuid mis kõige tähtsam, tahame väga tänada kõiki häid inimesi abi eest.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)