Arvutifirma tahab Kuressaare veebikaameraid täis pikkida

Turistidele mõeldud linnavaated on testperioodil kättesaadavad vaid arvutifirma Teetormaja klientidele firma sisevõrgus, kuid suveks plaanitakse Kuressaarde üles panna kümmekond veebikaamerat.

Teetormaja süsteemiadministraatori Olle Koerti sõnul on Kuressaares praegu üles pandud kaks kaamerakomplekti.
“Kolm kaamerat on lossihoovis ja üks on ringtee juures, Roomassaare ja Pihtla tee ristis. Tahame proovida ja näha, kuidas pilt on ja kuidas kaamerad külmale ja tuulele vastu peavad,” rääkis Koert Oma Saarele.

Praegu on projekt veel planeerimisjärgus, kuid plaanid veebikaameratega on Teetormajal suured – kui kõik läheb nagu loodetud ja jõutakse kokkulepetele, võib Kuressaare tänavatel juba järgmisel turismihooajal olla ühtekokku kümmekond veebikaamerat.
“Ega me praegu teagi kindlalt, kas me need paigaldame. Kui, siis alles kevadel,” ütles Koert. Põhiliselt suunatakse kaamerasilmad sel juhul objektidele, mis võiksid huvi pakkuda turistidele. “Tahame näidata vaateid, mida turist vaadata tahaks,” sõnas Koert.

Ta lisas, et praeguseks pole veel päris kindel, millistesse kohtadesse täpselt võiksid kaamerad Kuressaares tulla. Igal pool ei ole veel vajalikke kaableid ja pole sõlmitud kokkuleppeid. Lisaks tuleb Teetormajal arvestada sellega, et kaamera kellegi aknasse sihitud ei oleks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)