Nael: Lennukompanii leidis patuoina (2)

Viimastel nädalatel on juba traditsiooniks kujunenud, et pealinna vahet käiv Estonian Airi lennuk jääb hiljaks. Inimesed on sellega nii harjunud, et tulevad juba teadlikult lennujaama kolm tundi hiljem.

Pärast seda, kui võimud lennukompaniid kiusama hakkasid ja graafikust kinnipidamist nõudsid, suudeti leida ka patuoinas, kelle nimi igapäevaselt meediast läbi käib. “Rike on kõiges süüdi,” tõdes lennukompanii esindaja. Tema sõnu kinnitas ka kohaliku lennujaama juht, kes oli Riket lennujaamas ringi jooksmas näinud.

“Rike tahab jänest sõita,” selgitati. Nimelt peidab Rike ennast lennukisse nii hästi ära, et õhusõiduk tuleb viimse jupini lahti võtta. “Lahti võtta on veel kerge, aga kokkupanekul kipub tavaliselt mõni jupp üle jääma,” ütles Naelale tundmatuks jääda sooviv mehaanik ning tõi näite, et viimases kolmetunnises hilinemises oli süüdi lennuki parem kaotsiläinud suunatuli. Kadunud tuld ei leitudki üles ning seetõttu pidid mehaanikud selle asendama odavalt hangitud Moskvitš 2141 suunatulega.

Naela toimetus võttis Rikkega ühendust ja püüdis asjasse selgust saada. “See on alatu laim,” ütles Teet Rike Naela toimetusele. Tema sõnul annab ta lennukompanii kohtusse ning nõuab oma au ja väärikuse taastamiseks kõva valuraha. Rike tunnistas, et ta elabki tegelikult kohtus käimisest.

“Nii kui kuskil midagi juhtub, on kohe jutt, et Rike süüdi ja Rike süüdi,” rääkis Rike. “Ma annan nad kohtusse ja pappi muudkui tuleb.” Ta tunnistas ka, et kuna neil on suur suguvõsa, siis on erinevad teemad omavahel ära jaotatud. “Mina olen lennukite peal, vend on mul elektrispetsialist, isa oli mul kvalifitseeritud kohtuskäija igasugu laevarikete osas,” ütles Teet Rike, näol põrgulik irve.

Tema sõnul on Eestis teisigi perekondi, kes elatuvad kohtus käimisest, hagedes laimajate vastu. Nii näiteks korraldavad nad koos Õnnetuse ja Eksituse suguvõsaga isegi seminare, kus räägitakse oma kogemustest.
“Viimane kord lüpsis Siiri Eksitus Kuressaare raadi, kui meisterbürger Tiidu Surve julges öelda, et Kuressaare Sõnumite hankejama oli inimlik eksitus,” ei suutnud Teet Rike naeru pidada. “Kuuldavasti sai ta valurahaks 5,2 miljonit, mida raad nüüd siis golfiettevõtte kaudu peseb.”

Kohalik elanik Anu Nüümne Allikas vihjas Naelale siiski, et Rike on üks paras pätt. Tema andmetel võis Riket küll näha lennujaamas hiilimas. “Ma olen kindel, et kui tema koju minna, siis leiab sealt igasuguseid vidinaid, mida mehaanikud nagu kurjast vaimust vaevatud pea iga päev lennujaamas taga otsivad,” lausus Allikas. Rike pidigi sellest elama, et tekitab lennukile mingi vea, ootab ära, kuni teda süüdistama hakatakse ja kasseerib siis rasked valurahad. “Iga kord, kui vool ära on ja öeldakse, et Rike süüdi, pistab vana mõned tuhanded tasku,” kinnitas Allikas.

Lennukompanii ja kohalik maavalitsus on seekord siiski nõuks võtnud Rikkele kott pähe tõmmata ja temast jagu saada. Kott olevat juba olemas ja Rikke värske jälg üles võetud. Samas kutsutakse kõiki kohalikke üles oma kotti valmis hoidma, et see Rikkele vajaduse korral pähe tõmmata. Seejuures hoiatatakse koti pähetõmbamise eest seljatagant, kuna siis võib juhtuda, et tõmbate koti pähe valele isikule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)