Põllumehed siplevad maksuvõlgades (3)

Kui töötlevas tööstuses tegutsevatest füüsilistest isikutest ettevõtjail olid detsembri alguseks maksuvõlad vaid kolmel protsendil, siis põllumajanduslikus tootmises ulatus maksuvõlglaste osakaal üle veerandi, kirjutab Postimees.

Novembri lõpus olid põllumajanduses tegutsevate FIE-de maksuvõlad 1776 isikul kogusummas 53,7 miljonit krooni ehk 25,3 protsendil kõigist ettevõtjatest. Juriidilistest isikutest oli maksuvõlg 800 ettevõttel 255,7 miljoni krooni ulatuses.

Krediidiinfo teatel on 305 põllumajandusettevõttel halb krediidisoovitus, mis tähendab, et neile ei soovitata laenu anda nõrkade finantstulemuste või võlgnevuste tõttu.
Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul võib neist arvudest teha järelduse, et põllumajanduse olukord on tõeliselt halb. “2007. aasta toetustasemete järgi sai Eesti põllumajandustootjast vähem toetusi vaid Bulgaaria tootja.

Ja meenutame sealjuures, et 2007. aasta oli suhteliselt hea sissetulekuga aasta, kus hinnad olid veel üleval ja täiendavaid otsetoetusi maksti maksimumtasemel,” lausus asekantsler.

Pikk.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)