Kui töötlevas tööstuses tegutsevatest füüsilistest isikutest ettevõtjail olid detsembri alguseks maksuvõlad vaid kolmel protsendil, siis põllumajanduslikus tootmises ulatus maksuvõlglaste osakaal üle veerandi, kirjutab Postimees.
Novembri lõpus olid põllumajanduses tegutsevate FIE-de maksuvõlad 1776 isikul kogusummas 53,7 miljonit krooni ehk 25,3 protsendil kõigist ettevõtjatest. Juriidilistest isikutest oli maksuvõlg 800 ettevõttel 255,7 miljoni krooni ulatuses.
Krediidiinfo teatel on 305 põllumajandusettevõttel halb krediidisoovitus, mis tähendab, et neile ei soovitata laenu anda nõrkade finantstulemuste või võlgnevuste tõttu.
Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul võib neist arvudest teha järelduse, et põllumajanduse olukord on tõeliselt halb. “2007. aasta toetustasemete järgi sai Eesti põllumajandustootjast vähem toetusi vaid Bulgaaria tootja.
Ja meenutame sealjuures, et 2007. aasta oli suhteliselt hea sissetulekuga aasta, kus hinnad olid veel üleval ja täiendavaid otsetoetusi maksti maksimumtasemel,” lausus asekantsler.
Pikk.ee
Seda on põhjustanud pangad ja riigipoliitika mis teenib välispankasid aga mitte Eest rahvust.Seoses sellega palun kõigil mulle kirjutada kuidas Eesti Energia ja majandusministeerium on ruineerinud väiksesevõimsusega elektrituulikute kasutuselevõttu.
Põllumehed saage ükskord aru-kulutada saab nii palju kui teenite-lihtne matemaatika.
pole midagi imestada …kui soetatakse kallist tehnikat ja pärast ei jõuta selle eest maksta ,need FIE-Don ikka parajad sullerid küll ,ainult oma perse eest hoolitsevad ma tean mõnda ,kes isegi ei maksa töötajatele õiget palka ja loodavad selle pealt ka raha kokku hoida ,et omad maksud tasa saaks .Loodavad ainult toetustele ja tööinimene peab vähem kui miinimum palgaga välja rabelema minu soovitus teile FIE-D ostke omale ajud