Saaremaa saab uue korvpallimeistri (1)

Saaremaa saab uue korvpallimeistri

OOTAB OMANIKKU: Saaremaa meistrivõistluste karikas vanade omanike kätte sel aastal ei jää.
Foto: Raul Vinni

Maakonna korvpallimeistrivõistluste järgmiseks hooajaks on end kirja pannud 7 meeskonda, nende hulgas kaks uut. Loobunud on praegune valitsev korvpallimeister SWE-7.

Lõppenud on registreerimine Saaremaa korvpallimeistrivõistluste 2010. a hooajaks. Kirja on end pannud seitse meeskonda üle maakonna. Uuel hooajal ei osale enam eelmise nelja aasta meister SWE 7 ja eelmisel aastal kuuendaks jäänud Kihelkonna meeskond. Nende asemel on Saaremaa meistrivõistlustel pallimas kaks uut meeskonda – BC GILD ja Vesse/Noored.

Järgnevalt väike ülevaade uuel hooajal meistritiitli püüdmist alustavatest meeskondadest.

VESSE/NOORED
Vesse järelkasv, noored mehed (sündinud aastail 1991–1994), kes mängivad Saaremaa meistrivõistlustel esmakordselt.

ORISSAARE
Kuna Orissaare meeskond Orkaan mängib sel aastal kaasa Eesti MV II liigas, siis on Orissaare treener Mati Rüütel lubanud maakonna meistrivõistlustel põhirõhku panna noortematele meestele.

PIHTLA
Meeskonnas suuri muutusi pole, jätkatakse vana kaardiväega.

BC KÄSA
Eelmise aasta hõbemedaliomanik BC Käsa jätkab samas koosseisus nagu eelnevatel aastatel ehk siis meeskonna moodustavad Kärla ja Salme valla korvpallurid.

TESMAN
Tesman on sel aastal oma ridadesse värvanud noorema generatsiooni mehed Sander Metsa ja Saaremaa viimaste aastate ühe parema korvpalluri Raigo Sooäre. Nooremate meeste lisandumine meeskonda tõstab kindlasti Tesmani taset ja lisab võistlustele pinget.

BC GILD
Uus meeskond Saaremaa meistrivõistlustel. Meeskonnas hakkavad pallima eelmistel aastatel erinevatesse võistkondadesse kuulunud mängijad. SWE 7 ridades mängivad Mart Kõrgessaar, Mihkel Kõrgessaar, kolmeste kahur Siim Hiie, Kihelkonnalt Madis Kallas ja viimastel aastatel Saaremaa parimaks valitud Mario Paiste.

VESSE
Vesse jätkab peamiselt samade meestega, kellega mängitakse Eesti II liigas. Lisaks on oma kasvatajaklubi lubanud aidata SWE 7 mängijad Rene Kiil ja Kristo Teder.

Vaadates meeskondade esialgseid koosseise, võib arvata, et 2010. a hooaeg tuleb viimaste aastate huvitavamaid ja medaleid ei julgeks veel kellelegi ennustada. Palju sõltub muidugi ka sellest, kui palju on vigastused meeskondi räsinud selleks ajaks, kui algavad otsustavad mängud.
Saaremaa meistrivõistluste mängud mängitakse põhiliselt Kuressaare spordikeskuse saalis. Väga tõenäoline on, et mõni voor toimub ka Orissaare spordihoones. Esimesed voorud mängitakse 16. ja 17. jaanuaril 2010.

Ajakavas tuleb kindlasti muudatusi, kuna korraldajad peavad arvestama Eesti meistrivõistlustel osalevate meeskondade mängude graafikuga. Soovitame jälgida Saaremaa korvpalli kodulehte www.saarekorvpall.ee .

MTÜ Saaremaa Korvpall

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)