Hotell Saaremaa seab kõrgeid sihte (1)

Hotell Saaremaa seab kõrgeid sihte

TERVES KEHAS TERVE VAIM: Hotell Saaremaa juhatuse esimees Heldur Allese, värske seenioride maailmamängude pronksmedali omanik korvpallis, läheb Saaremaa võlusid tutvustama EXPO maailmanäitusele Shanghaisse.
Foto: Aare Laine

Teisipäeval EVEA (Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni) kuldmärgiga tunnustatud hotell Saaremaa seab järgmiseks turismihooajaks ja edaspidisekski kõrgeid sihte, tutvustades nii talassoteraapiat, spaateenuseid kui ka teisi tervendavaid protseduure pakkuvat mereäärset Mändjala külas männimetsas paiknevat hotelli ülemaailmsetel populaarsetel turismimessidel.

Hotell Saaremaa juhatuse esimehe Heldur Allese sõnul saab ta turundustööd maailma mainekail messidel teha tänu detsembri alguses EAS-ilt saadud 993 900 kroonisele toetusele.

“Kuigi Saaremaa hotell sai endale turundustoetuse, ei tähenda see seda, et me ei tee teistega koostööd. Me jätkame kindlasti ühise vankri vedamist maakonna teiste turismiettevõtetega. Käime messidel, tutvustame tervet Saaremaad ja korraldame koos üritusi. Ühistegevuses peitub jõud. Ka Mandri-Eesti turismifirmadega on meil väga hea kontakt. Näiteks Shanghai messile pole Eestist üksinda mitte mingit mõtet välja minna,” konstateeris Heldur Allese.

Hotell Saaremaa tutvustab end loomulikult ka lähinaabrite lätlaste ja soomlaste juures. “Osaleme Riia ja Helsingi messidel. Läheme ka Leedumaale Vilniuse messile ja Rootsi Göteborgi, samuti Saksamaale Berliini ja Hamburgi. Ma loodan, et 2010. aasta saab murranguliseks Hiina turul. Järgmisel aastal toimub Shanghais EXPO.

Sinna läheb välja ka hotell Saaremaa. Euroopa, sealhulgas Eesti turismipäevad toimuvad seal 22.–28. maini. Mina loodan küll sealt uusi huvilisi. Teada on seegi, et Kuressaares hakatakse õpetama hiina keelt. Küllap on seegi hiinlaste jaoks üheks tõmbenumbriks, miks Saaremaad külastada. Seni on meie hotellis kõige kaugemad külalised olnud Austraaliast ja Uus-Meremaalt,” andis Heldur Allese ülevaate.

Osa toetusest läheb kodulehekülje uuendamiseks, internetiühenduste parandamiseks, uute trükiste koostamiseks. “Hiina turu jaoks tuleb meil välja mõelda asjalikud postkaardi suurused trükised, millel on ka Eesti kohta täpne informatsioon.

Turunduse alla käib seegi, et kutsume siia erinevatest riikidest delegatsioone tutvustamaks neile meie ettevõtet ja Eestit. Ja muidugi Saaremaad. Loodusel ja ajaloolistel objektidel on oma väärtus, aga minul on heameel ka Kuressaare uuest golfiväljakust. Usun, et see saab tulevikus paljudele magnetiks, miks Saaremaale sõita,” arutles Allese.

Kunagisest Saare KEK-i populaarsest Mändjala puhkebaasist sai ümberehituse tulemusena kena valge rannahotell, mille magnetiks on privaatne hotelli-, spaa-, restorani- ja konverentsiteenus. Endine Männikäbi, nüüdne Saaremaa hotell teenindab külalisi aastaringselt. 2006. aasta jaanuarist on külastajatele avatud Eesti üks esimesi talasso-tüüpi lõõgastavate protseduuridega spaakompleks, mis annab uudse võimaluse tervistavaks puhkuseks.

Ettevõtjana on Heldur Alle-se turismimajanduses tegutsenud juba paarkümmend aastat. Algusaastatel korraldas ta turismireise eksootilistesse maadesse. “Tai kuningriik, Austraalia ja Uus-Meremaa on minu lemmikkohad. Kuigi minu ettevõte võõrustab külalisi ka siin, viin ma jätkuvalt inimesi Eestist välja.

Tulingi just Tai kuningriigist. Enne seda viibisin Austraalias ja Uus-Meremaal. Meie grupp osales Sydneys veteranide maailmamängudel. Minulgi õnnestus sealt tagasi tulla pronksmedaliga. Korvpallimeeskond, kelle ridades ma mängisin, saavutas kolmanda koha. Kuigi võistkonnas olid minust kümme aastat nooremad mehed, olen õnnelik, et suutsin meeskonna jaoks olla väärtuslik,” rääkis Heldur Allese.

Heldur Allesele meeldib talvine Mändjala

Detsembri hakatuses ei viidanud hotell Saaremaa ümbruses mitte miski lähenevatele jõuludele. Männimetsaalune rohetas, valged laineharjad loksusid pahinal rannaliivale, puude alt sambla seest võis seenigi korjata. Ja milline vaikus seal valitses! Mere ääres ja metsa veeres ei olnud näha ühtegi inimest. Kas ainult suvekuud meelitavad Mändjalga puhkajaid? Üleeilset looduspilti vaadates võis sellise järelduse teha.

“Maja võib igale poole ehitada, aga teist sellist kohta on raske leida. Minule endale meeldib siin kõige rohkem olla siis, kui meri on veel jääs. Valge lumi ja hommikune päike peegeldub sellelt vastu – see on fantastiline vaatepilt. Milline vaikus ja rahu. Me töötame siin ju ka talvel. Tulge aga! Lõõgastuge! Pakume spaateenuseid, häid roogasid,” kutsus hotelli juhatuse esimees talvekuudelgi Mändjalga puhkust veetma.

Inimesele on kõige tähtsam tervis. Tahtmatult tuli Saaremaa hotelli juures ringi vaadates meelde kultusfilm “Mehed ei nuta”. Küllap saaksid mehed Mändjalaski osoonimürgituse nagu kadakasel meresaarel, kuhu filmikangelased tervist kosutama viidi.

Saaremaa hotelli tutvustav kodulehtki rõhutab merelist loodust ja kliimat: “Talasso tuleneb kreekakeelsest sõnast thalassa – meri. Mereline loodus ja kliima silmapiirini laiuva vaate, lainete loksumise ning soolaka mereõhuga on meeli rahustava, tasakaalustava ja tervistava mõjuga.”
Vaatamata keerulisele majanduslikule situatsioonile on Heldur Allese sõnul kliente Saaremaa hotelli siiski jagunud. Tõsi küll, neid võiks alati rohkem olla.

“Saab vist öelda isegi nii, et meie hotell on loodust, ökoturismi ja privaatsust armastavale mõtlevale inimesele. Olen maailmas päris palju ringi käinud ja püüan ka ise valida hotelle, mis asuvad sellistes vaiksetes rahulikes piirkondades. Oma turundusstrateegiaga püüamegi selle poole, et kliendid meie juurde tuleksid,” rääkis hotelli juhatuse esimees.

Saaremaa hotelli puuduseks loeb omanik seda, et hoones ei ole suurt basseini. Suvel saavad külalised veemõnusid nautida meres. Talvekuudel aga võiksid talisuplejad Mändjalas oma koolitusi-treeninguid teha. See on küll vaid selle loo autori kujutelm.
Õnneks on hotell Saaremaa tuntust kogunud mitmes Euroopa riigis. Hotellitöötajad teavad peresid, kes on Saaremaa hotelli puhkama sõitnud Saksamaalt, Soomest, Rootsist ja teistestki riikidest.

“Meil on praegu küll ainult viis peretuba läbi kahe korruse, aga peale selle veel sviidid ja apartement. Korraga saab meil puhata kümme peret. Üldse on meie toad tavahotellitubadest suuremad. 41 tuba on vaatega merele või männimetsale,” andis Allese teada.

Hoones on 60-kohaline restoran. Konverentside, koolituse ja koosolekute korraldamiseks on ruumid kuni 80-le, 36-le ja 8 inimesele. Aktiivset tegevust otsivad puhkajad saavad kasutada terviserada, tenniseväljakut ja palliplatse. Külastajate käsutuses on ka jalgrattad, kõnnikepid ja muud spordivahendid. Spetsialistid võivad teha kõikvõimalikke massaaže, keha-, näo- ja kätehooldusi. Enesetunde parandamiseks kuluvad ära saunamõnud – olgu siis aurusaunas või infrapunasaunas.

Allese sõnul on Saaremaa hotellis puhanud üsna palju loomeinimesi – ajakirjanikke, kunstnikke ja kirjanikke. “Nad on linnakärast siia lihtsalt pagendusse tulnud,” teadis ta põhjust, miks loomeinimesed just selle hotelli valinud on.

Töötajad on kogemustega

“Vanemadministraator Rita Kallas on varem töötanud Tallinnas Olümpia hotellis. Ta on meie maja raudvara. Kõik meie töötajad tunnevad oma tööd läbi ja lõhki. Aeg-ajalt käivad nad ka koolitusel. Iga uuendust on ju vaja teada. Ja eks ole ka meilt midagi õppida. Seegi kord panevad turismiala õpetajad kõikjalt Eestist meie majast ehk enda jaoks midagi tallele,” märkis Heldur Allese.

Masust tingituna tuli hotelli juhtkonnal oktoobris ja novembris mõnedki inimesed koondada.
“Üldreeglina on meie kuueliikmelise kollektiivi meeskonnavaim väga tugev. Püüame seda säilitada. Kui majas on suuremad üritused, siis võtame abitööjõudu juurde,” rääkis hotelli juhatuse esimees.
Firmade jõulupidusid on selle aasta lõpus ka Saaremaa hotelli ruumides vähem kui eelmistel aastatel. Midagi ei ole teha. Kokkuhoid on märgatav igal pool.


Hotell Saaremaa

Kaarma vald, Saare maakond
Spaateenused, talasso-teraapia ja teised tervendavad protseduurid
Kuus töötajat

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)