Ornitoloog: sild mõjutaks kindlasti linnustikku (28)

Suure väina püsiühenduse projekti keskkonnamõju hinnangu linnustiku osa vastutav täitja ornitoloog Aivar Leito kinnitab, et ükskõik mis tüüpi sild ükskõik mis trassil avaldaks kindlasti suurt mõju linnustikule.

Aivar Leito kirjutas linnuhuvilisi koondavas meililistis, et kõige suurem on negatiivne mõju eeskätt veelindude rändevoole ning suhteliselt väiksem haudelinnustikule.

“Kuna aruanne (nii linnustiku osas kui ka koond-aruanne) ei ole lõplikult veel valmis ning ei ole avalikustamiseks välja pandud, siis ei saa ma kahjuks neid ka täpsemalt veel kommenteerida,” märkis Leito.

Teisipäeval tekkis linnuhuviliste ringkonnas aktiivne arutelu majandusminister Juhan Partsi üle-eelmisel nädalal välja öeldud väite üle, et “nüüdseks on jõutud selgusele, et ühtegi keskkonnaalast takistust püsiühenduse rajamisele ei ole”. “Olgu need siis hülged, konnad, linnud, elupaikade kaitsed või midagi muud,” sõnas Parts.

Parts ütles seda seisus, kus keskkonnauuringute tulemused pole kaugeltki veel täiuslikud ja näiteks linnustikku puudutavat analüüsi pole veel ülegi antud.

Aivar Leito sõnul on linnustiku uuringu aruanne alles tõlkimisel inglise keelest eesti keelde ja saab lõplikult valmis järgmisel nädalal.

Valmis pole keskkonnamõju strateegilise hindamise koondaruanne, mille viimasest versioonist oli 25. novembri seisuga puudu Natura hindamise osa. Asjatundjate komisjon arutas projekti käiku kaks päeva hiljem Kuressaares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)