Õiguskantsler uurib ruhnlaste laevamuret

Õiguskantsler Indrek Teder alustas menetlust uurimaks, kas riik rikub Ruhnu saare laevaühenduseta jätmisega Ruhnu kui püsiasustusega väikesaare ettevõtjate põhiõigusi ja -vabadusi.

Teder algatas menetluse Ruhnu ettevõtjate ühenduse novembri keskel saadetud pöördumise alusel.

“Pöördumine on tingitud kaosest Ruhnu laevaühenduse korraldamisel, suvise laevaühenduse sisulisest puudumisest Ruhnu saarega ja sellest tulenevalt ettevõtluskeskkonna hävimisest ja töökohtade kadumisest,” kirjutasid kuue Ruhnu ettevõtte esindajad mitmele riigiinstantsile.

Indrek Teder teatas, et pöördub menetluse käigus teabenõudega majandus- ja kommunikatsiooniministri, regionaalministri ja Saare maavanema poole.

“Kõnealused teabenõudmised esitan pärast seda, kui olen avaldusaluse asja probleemistikku analüüsinud kehtiva õiguse valguses,” märkis Indrek Teder.

Ruhnu ettevõtjate sõnul oli ebaloomulik, et suvel puudus Ruhnul regulaarne reisilaevaühendus mandri ja Saaremaaga ning laev Aegna sõitis ainult augustis, mil turismihooaeg oli sisuliselt läbi.

Suve läbi lennanud 8-kohalisest lennukist jäi ruhnlaste hinnangul väheseks, sest see suutis nädalas vedada vaid kuni 80 inimest, samas võimaldas laev teenindada kuni 465 inimest.

Saare maavanem Toomas Kasemaa kirjutas reedel ajalehes Meie Maa, et üleüldine arvamus, et Ruhnu liiklusega on mingi jama lahti, põhineb ajakirjanduses ilmunul.

“Siin aga kehtib informatsiooni edastamisel telefonimängu efekt – algne sõnum moondub tundmatuseni ja tegelik olukord jääb lõpuks täiesti tähelepanuta,” nentis Kasemaa.

Maavanema sõnul eelistab ta laevale lennuliiklust, sest see on kiirem, ilmastikukindlam ja paindlikum.

“Need on vaieldamatud ja ümberlükkamatud eelised, eriti kui räägime saare elanike sotsiaalsetest vajadustest liikuda kas perearsti juurde, asjaajamiseks riigiasutustesse või vabaajareisimiseks,” märkis Kasemaa.

“Paarikümneminutiline reis maakonnakeskusesse või Pärnusse teeb ilmselt kadedaks nii mõnegi saarlasest bussireisija.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)