Maavalitsus alustas menetlust Estonian Airi suhtes (3)

Saare maavalitsus alustas Estonian Airi suhtes järelevalvemenetlust, kuna lennufirma ei ole lennukil ilmnenud tehnilistest probleemidest tingitud muudatustest lennugraafikus maavalitsust ette teavitanud, kirjutab Meie Maa.

Viimase viie päeva jooksul on Tallinna ja Kuressaare vahelised lennud tehniliste probleemide tõttu kaks korda ligi kolme tunni jagu edasi lükkunud ja ühel korral üldse ära jäänud.

“Tegemist on ilmselgelt vääramatu jõu raamidest väljumisega, mida me normaalseks ei pea. Praegu menetlus käib ja lähiajal teeme otsuse, kas tegemist on lepingu rikkumisega ja mismoodi edasi toimida,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik.

Saare maavalitsuse ja Estonian Airi vahel sõlmitud leping näeb vedaja ühe kohustusena ette lennugraafiku muutmisest teatamise ilmastiku või tehnilise rikke tõttu, kui väljalend viibib üle kahe tunni.

Lepingu järgi loetakse vedaja poolt aruannete või teadete mittenõuetekohast esitamist lepingu oluliseks rikkumiseks ning sel juhul on maavalitsusel kui tellijal õigus nõuda Estonian Airilt leppetrahvi 10 000 krooni. Lennugraafiku mittejärgimise või kooskõlastamata muudatuse korral on leppetrahv 3500 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)