Kuressaare turismiinfokeskus raekojas laieneb

Juba mitu päeva võib Kuressaare raekojast mööduja kuulda majast kostvat kopsimist ja prõmmimist. Nimelt on alustatud töid Kuressaare turismiinfokeskuse (TIK) laiendamiseks. Uuendatud ja ruumikam TIK peaks uksed avama järgmise aasta aprillis-mais.

Suure remondi ajaks ei ole turismiinfo oma uksi siiski sulgenud, vaid kolis raekoja teise tiiba naabrite juurde – Raegaleriisse. Nüüd on külastajatel info saamise kõrval suurepärane võimalus nautida ka kaunist kunsti.

Turismiinfokeskus loodab, et ehk leiab tänu kunstisaalis tegutsemisele tee nende juurde ka veidi rohkem kohalikku rahvast kui muidu. Sest keskusse on lisaks turistidele alati oodatud ka oma inimesed.

Kuigi aeg-ajalt juhtub ikka, et inimesed tulevad infokeskusse sooviga sõita nädalaks soojale maale või osta lennukipilet Ameerikasse, siis seda me ei paku – reise ja pileteid saab osta reisibüroost.

Küll aga võib TIK anda kohalikule inimesele nõu, mida huvitavat Saaremaal teha. Alati ei pea ju puhkamiseks sõitma kaugetele maadele ega isegi mitte mandrimaale.

Turismiinfokeskus annab heameelega saarlastele nõu, kus saab tutvuda seebi-, sinepi- või raudnaela valmistamisega, kus võib kohata paabulinde, deegusid või hoopis laamat, kus saab tegeleda sukeldumise ja fotojahiga, kogeda geoseiklust või kus saab adrenaliinilaengu džiibiretkelt või hasartsest rallimängust rallikate ja purjekatega – ja seda kõike kodusaarelt lahkumata.

Samuti võivad raekojast läbi astuda saarlased, kellel on plaan sõita külla kaugetele sugulastele-tuttavatele, kes võib-olla ei tea Saaremaast väga palju. Neile anname heameelega kaasa Saaremaad tutvustavaid brošüüre.
Nii saab iga saarlane kaasa aidata oma kodukoha reklaamimisele – sest suust-suhu reklaam müüb tänapäeval teadupärast kõige paremini.

Kindlasti võiksid turismiinfokeskusest aeg-ajalt läbi astuda ka kohalikud ettevõtjad. Meie ettevõtjad on pahatihti pigem omaette põlveotsas nokitsejad.
Ometigi on selle nokitsemise tulemus sageli väga hea ja võiks huvi pakkuda paljudele – kui vaid teaks selle asja olemasolust.

Seega on meil väga hea meel, kui oma tegemistest annavad teada nii need, kes õpetavad traditsioonilisi käsitöövõtteid, kui ka need, kes korraldavad huvitavaid laatasid/turgusid ning need, kellel oleks välja rentida jalgrattaid ja ka kõik teised, kes arvavad, et nende tegemiste vastu võiks mõni saarekülaline huvi tunda.

Seega on kõik, nii omad kui ka kaugemalt tulijad, ikka ja jälle teretulnud külalised Kuressaare turismiinfokeskuses raekoja esimesel korrusel.

Kristina Mägi,
Kuressaare turismiinfokeskus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)