EMT reklaamid peidavad seoseid saarlastega (8)

EMT reklaamid peidavad seoseid saarlastega

PULMAKORRALDAJA: Kõige silmapaistvamas rollis on MinuEMT reklaamis Saaremaalt Laimjalast pärit Eigi Tali.
Foto: EMT

Tähelepanelikud inimesed on märganud, et sel aastal telekanalites jooksnud EMT reklaamidel ja saarlastel on mitmeid ühenduspunkte – paari reklaami tegelased on Saaremaalt pärit, osa reklaame on siin filmitud ja ka tunnusmuusika on saarelist päritolu.

Nii näiteks esitab MinuEMT reklaami tunnuslaulu saarlanna Maria Väli. Laulu “Meile kuulub see päev” sõnade ja meloodia autor on Muhu mees Imre Sooäär. EMT reklaame tootva agentuuri Division andmeil valis justnimelt autor ise Maria Väli seda laulma.

Lugu on spetsiaalselt selle reklaami jaoks tellitud ja kirjutatud, sest olemasolevatest muusikapaladest ei leitud täpselt sellist, mis edastaks õiget emotsiooni ja tunnet. Division on Imre Sooäärega ka varem koostööd teinud, mõned aastad tagasi kirjutas ta tunnuslaulu ühele Coca-Cola reklaamile, selle laulis sisse Maarja-Liis Ilus.

Viimati jõudis teleekraanidele EMT reklaamklipp, milles mobiiltelefoni näitab saar-lanna Dagmar Orn.

Peaosaline saarlane

Kõige silmapaistvamas rollis on MinuEMT reklaamis Saaremaalt Laimjalast pärit Eigi Tali (varem Eigi Part), kes mängib pulmakorraldajat. Reklaami sattus ta casting’u ehk osaliste valikukonkursi kaudu.

Praegu elab Eigi Tali pealinna külje all Jõelähtme vallas ja vabal ajal näitleb harrastusteatris Jõelähtme Lavagrupp.

Tegemist ei olnud tema jaoks esimese reklaamiga, aastate eest on Eigi esinenud näiteks tollase Hansapanga ja omaaegse Ühispanga reklaamides, kuid peaosa pole tal enne olnud.

Selle reklaami võtted toimusid augustis ja kestsid terve päeva, tulemuseks pooleminutiline klipp. Põhjuseks oli Eigi Tali sõnul vahelduv pilvisus ehk võtted tuli pidevalt katkestada, et oodata, kuni päike pilvedest jälle välja tuleb.
“Aga põhimõtteliselt läks ladusalt. Hästi lõbus oli,” meenutas ta. Ülejäänud tegelased selles reklaamis olid professionaalsed catering’i töötajad.

Kõnealusest reklaamist on sündinud ka mõni päris tore seik, nimelt on mitmed tuttavad tõsimeeli arvanud, et Tali tegelebki nüüd päriselt pulmakorraldamisega. “Usutakse, mida televiisorist nähakse!” avaldas Eigi Tali imestust. Tegelikult tegeleb ta pealinnas endiselt eksklusiivparfümeeriaga.

Eigi Tali on kandideerinud ka sellesse reklaami, kus tutvustatakse EMT perekõnede võimalusi. Seda filmiti Saaremaal Pilguse mõisas, kuid sinna otsiti teistsuguseid tüüpe. Pilgusel filmiti veel üks EMT reklaam: see, kus poisikesed mängivad indiaanlasi ja üks neist kurdab, et ema teab alati, kus ta parajasti viibib.

Ulvi Tiit

EMT internetireklaamis esineb kõrvalosatäitjana Saaremaalt pärit foto- ja filmikunstnik Ulvi Tiit, kes sattus sinna tõenäoliselt tutvuse kaudu. Ulvi Tiit tegutseb filmialal ning seega on ta kokku puutunud ka reklaamfilmide tegijatega. “Keegi teadis mind nägupidi ja oli vaja just sellist tüpaaži,” põhjendas Ulvi Tiit, kuidas ta reklaami sattus.

Reklaamides on ta ka varem esinenud, kuid mitte sellepärast, et ta tegeleks modellindusega, vaid lihtsalt vastutuleku korras tuttavatele reklaamifilmijatele. Filmiga seotud inimesena teab ta, et on õudselt hea, kui keegi on nõus vastu tulema, sest tavaliselt on reklaami tegemiseks vähe aega ja osalised tuleb ruttu leida.

“Tõesti, see ei ole mingi märgilise tähtsusega asi minu jaoks,” ütles Tiit reklaami kohta. “Aga need on ikka lõbusad väljasõidud. See on rohkem naljaviluks tehtud asi,” ei soovinud ta reklaamis kõrvalosalisena esinemist üle tähtsustada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 321 korda, sh täna 1)