Kaarma küsis Abruka laeva ehituseks rahaabi (3)

Kaarma küsis Abruka laeva ehituseks rahaabi

UUE LAEVA ESKIIS: Sellisena joonistas Abruka laeva paberile Baltic Workboats.
Foto: Repro

Kaarma vallavanem Margus Mägi andis majandusministeeriumile teada, et Abruka vajadusi arvestava laeva valmisehitamine maksab umbes 8,6 miljonit krooni ja raha võiks selleks tulla riigilt.

Margus Mägi kirjutas ministeeriumile, et Abruka ja Roomassaare vahel peab Kaarma vald praegu ühendust väikelaevaga Heili ja reisijateveo paadiga. Nendega pole aga võimalik vedada suuri ehitusmaterjale, seadmeid ja loomi ning saarelt ära jäätmeid.

Seni on selliseid veoseid veetud nõuetele mittevastava pargasega või jääteed pidi. Samuti tellimisreisidega, mis on aga kallis.

Heili remont läheb Margus Mägi sõnul iga aastaga üha kallimaks. Lahendusena näeb Kaarma vallavalitsus uue väikelaeva ehitamist. Nasval tegutsev Baltic Workboats on vallale pakkunud välja laeva eskiisi ja ehitusmaksumuse eelhinnangu. Firma hinnangul oleks 14 meetrit pika, 12 reisija ja kuni kolme tonni kauba vedamiseks mõeldud laev võimalik valmis ehitada ca 8,6 miljoni krooni eest. Laev saaks peale võtta ka ühe sõiduauto.

Margus Mägi viitab kirjas majandusministeeriumile, et väikesaarel püsiasustuse säilimiseks vajalike tingimuste ja seal arendus-ehitustegevuseks võimaluste tagamine on suhteliselt kallis ega ole omavalitsusele üksi jõukohane. Mägi palub ministeeriumilt mõistvat suhtumist ja väikelaeva ehitamise finantseerimist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)