Neile meestele võib loota (3)

Neile meestele võib loota

TUNNUSTATUD: Taivo Parbus (vasakul), Avo Levisto ja Riivo Saar pärast tänukirja kättesaamist.
Foto: Lea Tui

Pühapäeval toimunud üleriigilisel vabatahtlike tunnustamisüritusel kuulutati välja aasta vabatahtlikud 2009. Kokku oli neid 17, nende seas ka kolm Saaremaa meest.

Avo Levisto (53), Taivo Parbus (58) ja Riivo Saar (47) on mehed, kelle esitas aasta vabatahtliku rinnamärgi ja tänukirja saamiseks Saaremaa puuetega inimeste koda.
“Need kolm meest on tõepoolest seda tunnustust väärt,” ütles SPIK-i direktor Veronika Allas. “Nad jõuavad nii palju ja meie majal on nendest küll väga suur abi.”

Need kolm meest juhendavad puudega laste muusikaringi, korraldavad puudega inimeste maakonna suvelaagrit, jõululaata ja -pidu, aga ka mitmesuguseid spordiüritusi, muuhulgas näiteks tandemisõitu pimedatele ja vaegnägijatele. Peale selle osalevad nad oma bändiga vabatahtlikult paljude muude ürituste korraldamises ja läbiviimisel. Allase sõnul ei pea need mehed paljuks vajadusel isiklikult abistajatena kaasa aidata ja transporti korraldada.

Avo Levisto sõnul algas nende koostöö puuetega inimeste kojaga juba kümmekond aastat tagasi tänu muusikategemisele ja kestab edasi. “Pean ise oluliseks seda, et oleme neil seal alati võtta, et nad saavad meie peale loota.”

Vabatahtlikke tunnustatakse Eestis alates aastast 2005. Sel aastal valiti välja parimad, kes on andnud oma panuse uute võimaluste leidmisse ja raskuste ületamisse. Komisjonile esitati ligi poolsada ettepanekut, neist valiti välja 17. Tunnustamisürituse patroon on vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes ise üritusel ka osales.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)