Vastukaja: “Prügivedu kallineb 8 protsenti” (7)

Oma Saar 4. detsember
Internetikommentaar

Masu
Linnavalitsus oma 50,2 % osalusega jäätmejaamas tõstab poole aasta pärast kohe peale jaama avamist vastuvõetava prügi hinda. Kas Kaarma ja Pihtla vald ka osalevad selles hinnatõstmise aktsioonis? Nüüd masu ajal hinda tõsta on väär tegu. Kas osanikud tahavad koheselt jäätmejaama omaosalust tagasi saada?

Selle poole aasta jooksul pole praami üleveohinnad tõusnud. Kas uuest aastast tõusevad, ei tea. Nüüd siis vedaja tõstab samuti uuest aastast konteinerite tühjendamise eest võetavat tasu tunduvalt. Näiteks 0,8 m³ tühjendamine maksab praegu 167 kr, aga uuest aastast 180 kr.

Eraldi tellides 200 kr ümber. Aasta alguses oli alles 147 kr. Kui veidigi vaadata, on konteinerid veopäeval enamuses alatäidetud. Mis alusel selline üsnagi suur hinnatõus? Põhjendus, jäätmejaam tõstab tonni hinda, sellepärast. Kes siis naerab ja mõnuleb? Eks eelpool nimetatud ikka.

Aga nutavad praegusel masu ajal teenuste tarbijad järjekordse hinna üleskruvimise tõttu. Jäätmejaama osanikud, s.h Kuresaare linna ametnikud, mõnesõnaline põhjendus lehes meid ei rahulda. Te peaksite antud hinnatõusu rahvale põhjalikumalt selgitama!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)