Saarlased jäävad e-PRIA teenuste tasuta nõustamisest ilma

Ehkki alates esmaspäevast hakkavad Ole Kaasas! nõustajad tutvustama PRIA maakondlikes teenindusbüroodes klientidele e-PRIA teenuseid, jääb Saaremaa koolituskampaaniast välja.

Sarnaselt paljude teiste riigiasutustega pakub ka PRIA koostöös Ole Kaasas! (edaspidi OK!) algatusega oma klientidele võimalusi e-teenuste alase nõustamise saamiseks. Spetsiaalse e-PRIA koolituse läbinud nõustajad tegutsevad teenindusbüroodes kahe nädala jooksul. Nõustajad tutvustavad avalikke e-teenuseid, õpetavad ID-kaardi elektroonilist kasutamist, sealhulgas digiallkirja andmist.

PRIA teabeosakonna peaspetsialist Ene Nobel ütles Oma Saarele, et Saaremaal tasuta nõustamist ei tule, kuna OK! ei leidnud Saaremaa ja Hiiumaa tootjate nõustamiseks sobivat inimest.
Hiljemalt uue aasta esimestel kuudel loodab PRIA avada e-PRIA-s põldude digijoonistamise teenuse, et kliendid saaksid juba varakult hakata oma põldude piire pindalatoetuste taotlusvooru jaoks digitaalselt joonistama.

Juba praegu saab OK! nõustajatelt selgitust, kuidas see teenus välja hakkab nägema ja konsultandid õpetavad ka, kuidas kaarte digitaalselt joonistada. Ene Nobel lubas, et digijoonistamisest räägitakse saarlastele kindlasti kevadistel infopäevadel. Samuti on kõik infomaterjalid üleval OK! kodulehel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)