KG õpilaste leiutised olid üleriigilisel konkursil edukad (4)

KG õpilaste leiutised olid üleriigilisel konkursil edukad

VÄRVID NÄITAVAD SÄILIVUSAEGA: Roheline värv näitab, et toit on väga hea; kollane, et säilivusaeg hakkab mööda saama, ja punane, et säilivusaeg on möödas.
Kadi Riin Kanemägi

“Säilivusaja märgistaja” ja “Koera ja kassi kiibivalvega uks” – need leiutised tõid õpilasleiutajate konkursil auhinnalised kohad Kuressaare gümnaasiumi õppuritele.

KG 4. klassis õppiva Kadi Riin Kanemägi “Säilivusaja märgistaja” (juhendaja Arvi Tanila) sai nooremas vanuserühmas I preemia. Sama kõrgelt hinnati ka sama klassi õpilase Margaret Naaberi leiutist “Koera ja kassi kiibivalvega uks” (juhendaja Elo Naaber).

See leiutis pälvis ka Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu eriauhinna kui parim IT-rakendusi sisaldav idee. Juhendajapreemia pälvisid nii Arvi Tanila kui ka Elo Naaber, kes juhendas ka KG 4. klassi õpilase Toomas Heinsaare tööd “Helikindel koeramaja koertele, kes kardavad äikest ja raketti”.

Kokku laekus 650 tööd 83 koolist üle Eesti. Neist 206 tööd nooremas (1.–4. klass), 420 keskmises (5.–9. kl) ja 24 vanemas vanuserühmas (10.–12. kl).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)