Haigla saab tuleval aastal 73 uut hooldusravi kohta

Haigla saab tuleval aastal 73 uut hooldusravi kohta

KIIDAB TEGIJAID: “Kuressaare haigla on palju muutunud, siin on kõik nii ilusaks tehtud,” kiitis eile ka kunagises lasteosakonna palatis hooldusravil viibinud Galina Rand.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare haiglal on võimalik saada Euroopa struktuurfondidest 16,6 miljonit krooni, et renoveerida hooldusravi osakond.

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, on haiglal juba tuleval aastal 73 uut ja kaasajastatud hooldusravi voodikohta.
SA Kuressaare Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul jagatakse 20 haiglale või hooldusravi pakkujale kokku 400 miljonit krooni.

“Oleme läbinud taotluste esimese vooru ja ülejäänud paberid tuleb esitada 22. detsembriks,” sõnas haigla juht, kelle sõnul loodetakse renoveerimistööd lõpule viia juba järgmise aastanumbri sees.
Kokku 32 miljonit krooni maksvast projektist lähevad veidi üle 24 miljoni krooni maksma ehitustööd. Uus hooldusravi korpus plaanitakse rajada vana haiglamaja teisele ja kolmandale korrusele ning A-korpuse, kus asub ka kirurgiakliinik, kolmandale korrusele.

Lisaks käib projekti sisse kahe maja ühendustee. “Nendel kolmel korrusel renoveerime kogu sisu, alates akendest-ustest, põrandatest-lagedest, ventilatsioonist jne,” rääkis haigla juht.
Sarapuu sõnul haigla laenu ei võta, omaosalus tagatakse raviasutuse oma eelarvest. “Oleme sellega tuleva aasta eelarvet tehes arvestanud,” märkis ta. 

Haigla hooldusravi osakond on mõeldud nendele patsientidele, kes pärast ägedat haigust vajavad õendus-hooldusteenust, kuid seda kodustes tingimustes tagada ei ole võimalik.
Kokku võib hooldusravi osakonnas viibida 60 päeva. Selle aasta lõpuni maksab kogu ravi eest haigekassa, kuid uuest aastast tuleb patsientidel katta ka omaosalus, mis on 10 protsenti päeva maksumusest ehk natuke üle 100 krooni päevas. Hooldusravile võib suunata nii pere- kui ka eriarst. Praegu on Kuressaare haiglas 20 hooldusravi voodikohta.

Viktor Sarapuu usub, et Kuressaare haigla saab täielikult renoveeritud hiljemalt viie aasta pärast. Praeguste plaanide kohaselt on 2011. aastal kavas nn peahoonesse tuua polikliinik koos perearstinduse ja stomatoloogidega ning viimasena rajada praegusse polikliinikukorpusse eakate kodu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)