Kaarel Väer naaseb linnavolikokku (3)

Kaarel Väer naaseb linnavolikokku

Foto: Peeter Kukk

Enne Kuressaare linnavolikogu uue koosseisu esimest istungit oma volikogusse kuulumise peatanud Kaarel Väer (fotol) tuleb raekoja laua taha tagasi jaanuaris.

“See on 100% kindel, et ma tulen tagasi,” kinnitas Väer Oma Saarele.
Sellega seoses peab lahkuma eelmisel istungil asendusliikmena volikokku tulnud Reet Truuväärt.
“Ta (Väer – toim) naaseb volikogu liikmena jaanuari lõpus, kui koolitöö võimaldab. Reet Truuväärt on sellest teadlik,” ütles volikogu Reformierakonna fraktsiooni juhtiv Tiia Tammsalu.

Kuressaare linnavolikogu läbi aegade noorim liige, 21-aastane Kaarel Väer peatas 26. oktoobril oma kuuluvuse, põhjendades seda Tallinnas koolis käimisega, mistõttu ta ei saavat esialgu volikogu töös aktiivselt osaleda.
Väidetavalt oli Väeri loobumist vaja selleks, et Erik Keerberg pääseks asendusliikmena volikogusse, sest Keerberg oli välja hõigatud kui volikogu esimehe kandidaat.

Oma Saare andmeil oli Reformierakonnal alguses kavas, et Kalle Koov võtab kohe vastu abilinnapea koha ja peatab enda volikokku kuulumise. Siis polnuks muid vangerdusi vaja. Ent Koov siiski ei soovinud esialgu oma volikoguliikmeks olemist peatada.
See, et volikogu koosseisust lahkub Reet Truuväärt, nagu kinnitas Reformierakonna fraktsioon, annab alust arvata, et uus haridus- ja kultuuriala abilinnapea ei tule volikogu liikmete seast.

Teadaolevalt loobus eelmine kandidaat, volinik Piret Pihel sellest kohast vaid loetud päevad enne linnavalitsuse koosseisu kinnitamist, kuna erakond ei täitnud Pihelile antud lubadusi tingimuste osas, mida ta soovis tööpakkumist vastu võttes.

Nimelt oli Piheli tingimus, et komisjoni esimees ei tohi olla linna allasutuse juht. See pidi sisse viidama ka koalitsiooniprogrammi. Siiski otsustas Reformierakonna fraktsioon toetada Viljar Aro asumist hariduskomisjoni esimehe kohale.
Linnapea peab uue valitsuse koosseisu volikogule esitama 10. detsembriks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)