Tuleõnnetuse ohvrid loodavad kaaskodanike abile (5)

Septembri lõpus tuleõnnetuses kodu kaotanud pensionäripaar läheb talvele vastu vaid pisikeses vagunelamus ja loodab kogu hingest kaaskodanike abile, et tulekahjus hävinud maja taas püsti panna.

“Rahaline abi oleks kõige parem,” ohkab kodu kaotanud Valentina, kes praegu elab koos mehega vaid 3×6 m suuruses soojustatud vagunelamus. Raha, mis nad toetuseks said, läks soojaku soojustamiseks ja loomalauda kohendamiseks.
“Tahaksime kangesti selle vana koha peale ehitada kas või väiksegi uue maja,” ütles Valentina, lisades samas, et raha neil selleks ei ole.

Tulekahjust, mis pensionäridelt kodu võttis, teatati häirekeskusele 27. septembri varahommikul kell 6.24. Kihelkonna vallas Pajumõisa külas põlesid laudaga ühise katuse all oleva elumaja laudaosa ja katus.
Majas maganud inimesed ärkasid eterniidi praksumise peale, pääsesid ise välja ning viga ei saanud. Elektrijuhtmestikust alguse saanud tulekahju avastamise ajal eluruumides tuld ega suitsu ei olnud.

Tulekahju oli alguse saanud laudast ja levis pööningu kaudu maja elupoolele edasi – nende elamine oli kõik ühe katuse all, nagu eestlastel vanastigi kombeks. Õnneks pääsesid kõik inimesed küll eluga ja tänu soojale sügisele polnud ööseks ka loomi karjamaalt lauta toodud. Nii pääsesid ka nemad.

Kui päästjad kohale jõudsid, põles ühekorruseline talumaja lahtise leegiga. Tules hävisid hoone katus ja laudaosa, eluruumid said suitsu- ja veekahjustusi. Hiljem vajus ka maja lagi sisse.
Annetusi saab teha Valentina Fjodorova arvelduskontole 1104879482. Kes aga tunneb, et saab aidata kuidagi muudmoodi (mööbli, riiete ja muu eluks hädavajalikuga), saab helistada Valentina numbril 52 55 914.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)