Salme elanikud nurisevad roostese ja joogiks kõlbmatu joogivee pärast

Salme aleviku Kastani tänava elanikud on murelikud, sest pärast aleviku vee- ja kanalisatsioonivõrgu rekonstrueerimist on nende joogivee kvaliteet halvenenud.

“Enne oli, nagu oli, aga nüüd see vesi juua ei kõlba,” ütles Oma Saarele Salme aleviku Kastani tänava elanik Paul Alas.
Tema ja veel neli kinnistuomanikku saatsid Salme vallavalitsusele kirja, milles avaldasid rahulolematust oma joogivee kvaliteediga pärast aleviku vee- ja kanalisatsioonivõrgustiku rekonstrueerimist.

Kui pärast rekonstrueerimistööde lõppu sel suvel sisaldas osa Kastani tänava elanike kraanivesi koguni mehhaanilisi roosteosakesi, siis praeguseks on see probleem kadunud.
Siiski on vesi endiselt roostene, kollaka värvusega ja muutub mõningase anumas seismise järel järjest tumedamaks. Seevastu Salme kortermajades on joogivee kvaliteet paranenud.

1. juulist kehtib OÜ Salme SVK opereeritava vee- ja kanalisatsioonisüsteemiga kaetud alal kõrgem kanalisatsiooniteenuse ja vee hind. Kastani tänava rahvas leiab, et kuna nende joogivee kvaliteet ei ole paranenud, ei ole nad nõus ka veetariifi tõusuga.
“Tegelikult soovime, et ka meie kinnistud saaksid puhast ja mehhaanilistest ning ülearustest keemilistest lisanditest vaba joogivett,” öeldakse vallale saadetud kirjas.

Paul Alase sõnul võib probleemi põhjuseks olla asjaolu, et Kastani tänaval jäi vana veetorustik osaliselt välja vahetamata. “Lubati küll vana toru sisse peenem toru lükata, aga seda ei tehtud,” rääkis Alas, kelle sõnul on Kastani tänava lõpp veetorustiku jaoks tupik, mistõttu pole seal ka pidevat veevoolu, mis aitaks ehk vee kvaliteeti parandada.

Maakondliku torustikuprojekti eestvedaja AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liikme Ain Saaremäeli sõnul ei ole ta Salme probleemiga kursis, kuid probleem võib olla väikses trassis, mis jookseb tänavatrassist majani.
“Küllap need tööd ja toimetamised seal on pannud ka kinnistusisese torustiku sees aastatega ladestunud setted liikuma,” usub Saaremäel. Kuna torustikuprojekti raames majapidamiste torustikke läbi ei pestud, soovitab Saaremäel seda teha majaomanikel endil.
“Mina soovitan majaomanikul kindlasti see torustik läbi pesta ja ära puhastada,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)