Saarlased võtsid aidsi vastu filmi appi (1)

Saarlased võtsid aidsi vastu filmi appi

AIDSI VASTU: Punase Risti Saaremaa seltsi tegevjuht Laine Kunnberg-Bortnikov (vasakul), SÜG-i abituriendid Marii Eliise Rüütli ja Dagmar Reinumägi.
Foto: Erakogu

Eile, ülemaailmsel aidsivastasel päeval näitasid Punase Risti Saaremaa seltsi noored Kuressaare gümnaasiumis vahetundide ajal aidsiteemalist noortele mõeldud filmi. Enne filmi näitamist süüdati aidsiohvritele mälestusküünlad.

Punase Risti Saaremaa seltsi tegevjuht Laine Kunnberg-Bortnikov rääkis Punase Risti tegevusest ja sellest, et Punasel Ristil on abistamistegevuse kõrval ka ennetustegevus.

Eelmisel nädalal Kuressaare ametikooli meediaringis valmis saanud film, kus näitlejateks Kuressaare gümnaasiumi õpilased, kestab 8 minutit.
“See on selline mängufilm, kus alguses on noorte keldripidu, seal juuakse ning seejärel on juhuslik seksuaalvahekord. Vahepeal on tänavaküsitlus, kus küsitakse inimestelt, et mis te arvate, kust ja kuidas võib viiruse saada,” selgitas Laine Kunnberg-Bortnikov filmi sisu.

Pärast filmi vaatamist vastasid õpilaste küsimustele HIV-i ja aidsiteemalise koolituse saanud Dagmar Reinumägi ja Marii Eliise Rüütli Saaremaa ühisgümnaasiumist.
“Alates 5-ndast kuni 12. klassini olid kõik õpilased saali kutsutud ja tundus, et õpilastele meeldis,” ütles Laine Kunnberg-Bortnikov.
Algne plaan lõpetada filminädal küünalde süütamisega linna keskväljakul ja noortediskoga Divas, langes leviva gripi kartuses ära.

“Ei saa suurt massiüritust teha, sest võib karta, et osa noori ei tule kohale, on haiged või kardavad haigust,” selgitas Kunnberg-Bortnikov.
Esmaspäeval näidati filmi SÜG-is ja täna saavad seda näha Kuressaare vanalinna kooli õpilased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)