Novembrikuus läks aina soojemaks, talve ei paista kuskilt

Kindlasti arvasid paljud inimesed novembrilõpu ilma kohta, et see on ikka ebatavaliselt soe, ja püüdsid meelde tuletada, kas nii sooja novembrit on ka enne olnud.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetest ilmneb aga, et tegelikult oli eelmise aasta november keskmiselt veelgi soojem kui tänavu.
Sõrves mõõdeti tänavu keskmiseks temperatuuriks 4,6 soojakraadi, Vilsandi ja Roomassaare jäid mõne kümnendiku kraadi võrra allapoole. Normist on see küll kõrgem, kuid eelmisel aastal samal ajal püsis temperatuur keskmiselt 5 plusskraadi piires.

Ehk on inimestel meeles eelmise aasta novembri lõpus maha sadanud lumi ja külmakraadid. Kui minimaalsed temperatuurid olid sel aastal ühe külmakraadi piires (Roomassaares isegi täpselt nullpunkt – aut), ulatus külm mullu samal ajal pea nelja pügalani alla nulli. Seevastu maksimumtemperatuuridest rääkides pakkus möödunud aasta november kohati üle 10 kraadi sooja, kuid sel aastal kahekohalist soojanäitu ei esinenud.

Sademetest oli lund vaid näpuotsaga. Sõrves oli sademeid normist rohkem, Vilsandil tublisti vähem. Viimane oli oma 39 millimeetriga novembris Eesti kuivim koht.
Nappis ka päikesepaistet. Roomassaares näitas päike end tundidesse arvestatult vaevu vaid ühe ööpäeva jagu. Sõrve aga oma 41 päikesetunniga kahmas endale siiski novembris Eesti kõige päikeselisema koha tiitli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)