Lugeja kiri: Ühepäevane reis Riiga

Meenutan oktoobri alguses toimunud ühepäevast ekskursiooni Riiga. Sõit toimus Sareta bussiga, bussi juhtisid Ats ja Janek. Vaatamata tormihoiatusele sai sõit teoks. Giid Malle tuli peale Pärnust ja Riia poole sõites tuletas nii mõnigi meelde mitmekümne aasta taguseid Riia sõite.

 Reisiseltskond koosnes lastest kuni eakateni. Giid andis teel ülevaate Läti Vabariigist ja pealinnast Riiast, mille algusaastaks loetakse 1201. Saime teada, et Riias on olemas ka eesti kool.

Riiga jõudes olime esimesena uudistamas vanalinna. Daugava kaldal on hoone, kunagine kaubaait, mille pikkus olevat 200 meetrit. Veel meeldisid väga juugend-stiilis hooned, mille fassaadid olid rohkete kaunistustega. Külastasime Raekoja väljakut, käisime Peetri kirikus, kus meie käsitööhuvilised said imetleda väljapandud käsitöötooteid. Lifti kiriku torni minekuks ei kasutanud keegi.

Riias on säilinud enne II maailmasõda püstitatud vabaduse ausammas, vene korra ajal ei tohtinud sinna vaid lilli asetada. Okupatsioonimuuseumi külastamise järel arvasid mitmed, et meil Tallinnas on see muuseum asjalikum.

Lõunastama sõitsime Lidosse. See paik meeldis kõigile. Seal oli mõeldud nii laste kui ka täiskasvanute vaba aja veetmisele. Ehitised olid ümarpalkidest. Peahoone keldrikorrusel oli meestele mõeldud mõnus paik õlle ja muude jookide tarbimiseks. Esimesel korrusel oli toitlustamine, külastajate rohkuse tõttu arvasime, et me ei saagi seal söödud. Aga teenindamine toimus märkamatult ja peagi saime oma söögid kätte. Hinnadki olid soodsad. Sai võtta, mida soovisid, kassa oli kiire kõike kokku arvutama. Kõik jäid teenindamisega rahule.

Viimased latid kulutasime Rimi kaubanduskeskuses. Giidi juures meeldis veel see, et ta arvestas alati kõige nõrgema liikujaga. Riias vihma me ei saanud, aga juba enne Pärnut tõusis torm ja vihm piitsutas bussiaknaid. Kõigi kartus oli, kas praam ikka liigub ja kas saame Saaremaale.

Õnn oli see, et kell 22 saime praamile ja alustasime sõitu Kuivastu poole. Pool tundi Kuivastu sadamas õnnelikuks sildumiseks ja me saime tunda Muhumaa pinda. Kõik ohkasid õnnelikult. Mina ei ole nii halva ilmaga enne kunagi praamiga sõitnud, aga see ühepäevane sõit oli tore!

Milgete Pihl

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 134 korda, sh täna 1)