Juhtkiri: Võsa Pets, avita! (6)

Juhtkiri: Võsa Pets, avita!

 

Eesti riigis oleme tsentraliseerimisega jõudnud juba niikaugele, et kui on tegemist probleemiga, mis ei kuulu kohaliku omavalitsuse pädevusse, siis ei olegi enam mujalt küsida kui Võsa Petsilt. See populaarne telesaade näitab, et suhteliselt sageli ajabki Pets asjad korda.

Voolukatkestused Pihtla vallas viitavad sellele, et mida anonüümsem on süsteem, seda rahulikum on ametnikel toimetada. Annan voolu, võtan voolu – teen seda, millal tahan, küll kohalikud vingerdavad. Veel üks eluala, kus oleme jäetud ametnike meelevalda.

Küllap oleks olnud lihtsam anda külapoele voolukatkestuse ajaks generaator kui ühe koolipere elu-olu erinevate teatistega peapeale pöörata. Oma Saare toimetus arvab, et äkki oleks praegusel ajal igasse maakonda vaja oma Võsa Petsi. Keegi saaks tööd ja Pets sätiks kõik asjad jutti.

Igatahes meie teeme ettepaneku sellise ametiposti moodustamiseks, äkki võtaksid sellest tuld nii maavalitsus kui ka omavalitsuste liit. Leht on omalt poolt valmis tasuta avaldama kohaliku Võsa Petsi leidmiseks korraldatava konkursi kuulutuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)