Pimedas hoovi sõitnud maastur hirmutas elanikke (7)

Nädala eest õhtul ühe Lümanda valla maja õue seniteadmata põhjustel sõitnud maastur hirmutas inimesi ja pani otsima vastuseid küsimusele, mida säärases olukorras teha.

“Mingid tegelased sõitsid autoga maja ette ja tahtsid hakata juba asju täitsa nahhaalselt minema viima,” rääkis tütrel külas olnud isa, lisades, et auto sõitis hoovi sellele vaatamata, et elumajas tuled põlesid. Kuid niipea kui majast inimesed väljusid, pandi autole uuesti hääled sisse ja sõideti minema.

“Me informeerisime küll politseid, aga nad sõitsid ju kohe minema ja püüa siis tuult väljal,” märkis mandril elav mees, kes on tütre pärast väga mures ja tahab teada, mida ette võtta sellises olukorras, kui naine on üksi kodus ja mees kas mandril või välismaal tööl.
Kodus on aga pooleliolev ehitis, murutraktorid, ATV ja tööriistad, mis on küll luku taga, aga see ei ole ju varastele tänapäeval mingiks takistuseks.
“Kui ikka selline kamp õue vajub, mida siis teha?” oli isa nõutu.

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul informeeriti juhtumist ka politseid, kuid menetluse alustamiseks mingit alust ei ole.
“Helistage numbrile 110, kui märkate tegevust, mis võib viidata süüteo toimepanemisele,” ütles Kristi Mägi, lisades, et inimestel tuleb koguda võimalikult palju informatsiooni kahtlaste inimeste ja sõidukite kohta (auto number, inimeste kirjeldus).

“Hoidke uksed lukus ja aknad kinni ning ärge jätke oma vara, mida vargad võivad ihaldada, nähtavale kohale,” õpetas Mägi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)