Saarlane osales Bastioni disainikonkursi finaalis (8)

Saarlane osales Bastioni disainikonkursi finaalis

“VERSUS”: Tänavu kevadel valminud kollektsioon pildistati üles Kuressaare haigla polikliiniku treppidel. Modellid on (vasakult) Sigrid Turja, Karena Kiis ja Madli Vilsar.
Foto: Holger Kilumets

Kuressaare ametikooli kokanduseriala kolmanda kursuse õpilane Taavi Turk osales TelerTV ja Bastioni disainikonkursi finaalšõus moekollektsiooniga, mis on segu omaloomingust ja Bastioni ümberdisainitud rõivastest.

Finaalsaate lindistus toimus 22. novembril Tallinnas restoranis Lounge Museum. Saade jõuab ekraanile eeloleval pühapäeval TV3 saatesarjas “teler.TV”. Konkursi eesmärgiks on leida disainer, kes kujundaks ümber Bastioni laos olevad riided.

“Disainimisel pöörasin tähelepanu Bastioni rangele stiilile ja ümberdisainitavate rõivaste omapärale. Kasutasin militaristlikku lähenemist loomaks seksikat üldmuljet. Kollektsiooni moodustasid neli riidekomplekti,” kirjeldas Taavi Turk.

Mõte osaleda Bastioni taaskasutusvõistluses tekkis Taavil tänu ühele heale sõbrale, kes leidis internetist vastavasisulise lehe ja talle asjast teada andis. “Registreerisin end ise, saatsin õigeks ajaks ära vajalikud moejoonised, lõin konto lehel www.teler.tv ja lootsin parimat,” rääkis Taavi.
Suur oli tema üllatus, kui ühel hommikupoolikul helistas Bastioni turundusjuht Triin Randloo ja kutsus Tallinnas Bastioni tootmishoones toimunud teise eelvooru.

Taavi Turk peab moekunsti joonistamise kõrval oma peamiseks enesearenduse valdkonnaks ja eneseväljundiks.
Tänavu kevadel valminud moekollektsiooni “Versus” fotod, mis kuulusid tema portfooliosse, aitasid kaasa edukale läbipääsemisele esimesest eelvoorust.

“Teise eelvooru ja finaalide käigus tuli läbida mitmeid kontimurdvaid ülesandeid. Värvikamad neist olid Bastioni laojääkide ümberdisainimine, kuulsuste riietamine, Bastioni Viru keskuse poe vaateakende kujundamine ja omanimelise kollektsiooni loomine. Ülesanded olid hästi läbi mõeldud, fantaasiaküllased ja igati huvitavad,” vahendas ta muljeid konkursil kogetust.
Taaskasutusvõistlusele registreerijaid oli 150. Esimesest eelvoorust pääses edasi 25 inimest. Finaalis võistles neist kümme. Saaremaa tüdruk Kat-rina Kaubi oli samuti finaalis ja jõudis välja esimese kuue hulka, kuid langes välja eelviimases saates.

Sel laupäeval saab Taavi Turki kollektsiooni näha Arensburg Boutique Hotel & SPA-s toimuval Kuldsel heategevusballil, kus esitletakse tema ja teiste noorte saarlastest disainerite loomingut.
Vt “Versusest” rohkem pilte photo.pri.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 142 korda, sh täna 1)