Leisi koolihoone sai esimesed sarikad (3)

Leisi koolihoone sai esimesed sarikad

SAAG JA KIRVES TASUTA: Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin on õnnelik. Direktor saab nõustuda vallavanema väikese aasimisega: “Koolile saag ja kirves tasuta.”
Foto: Aare Laine

1983. aastal valminud Leisi koolimajale nüüdse renoveerimise käigus ehitatud sarikatelt võtsid eile pärastlõunal pärja maha vallavanem Ludvik Mõtlep ja kooli direktor Tõnu Erin.

Uuenduskuuri läbivale lamekatusega hoonele rajatakse sisehoovi asemele viilkatusega aatrium ja just selle katuse jaoks sarikaid vaja lähebki.
Tänavu augustis alanud remondi- ja ehitustööd lubab peaettevõtja Primus Saare OÜ lõpetada järgmise õppeaasta alguseks, 1. septembriks 2010. Objekti vastutav töödejuhataja Arli Toompuu on veendunud, et firma saab lubatuga tähtajaks ka ühele poole.

Välitööd lõpetatakse olemasoleval töörindel peagi ja sisetöid ilmastik ei sega. Õpilaste suvepuhkuse ajal võetakse ette ruumid, kus praegu õppetöö käib.
Renoveerimistöid toetab EAS ligi 20 miljoni krooniga. Leisi valla omaosalus on peaaegu kuus miljonit krooni.
Vallavanem Ludvik Mõtlep tundis siirast heameelt, et Tuuli Pärteli kirjutatud projekt sai EAS-i tunnustuse ja seeläbi võivad nii õpilased, õpetajad kui ka kogu valla elanikkond rõõmustada juba vähem kui aasta pärast, kui uut õppeaastat alustatakse noorenenud hoones.

Koolimaja spordirajatisi kasutavad kõik sealses piirkonnas kehakultuurist lugu pidavad inimesed. Ujula kõrvalruumidesse ehitatakse saun ja seal on koht ka mullivannile.
“Kuus aastat oli ujula suletud. Järgmisel sügisel avame selle taas, mitte just 1. septembril, aga kütteperioodi alguses,” sõnas Eesti endisaegseid paremaid ujujaid, koolidirektor Tõnu Erin.

Direktor märkis sedagi, et renoveeritud õpperuumid saavad nüüdisaegse sisustuse: õppevahendid, mööbli ja muu õppetööks vajaliku. “Järgmisel aastal saab Leisi keskkool 60-aastaseks. Tore on seda tähistada vastremonditud majas,” ütles Tõnu Erin.
Mõtlepa arvates suureneb ujula kasutamine pärast selle renoveerimist kindlasti. Miks? Sest vanade veneaegsete seadmetega ei saanud ujula vett päris puhtaks. Vesi oli tihti hägune ja paljud ei söandanud juba sellepärast basseini minna. Lõpupoole hakkasid plaadid lagunema ja oli oht jalgu vigastada.

“Arvan küll, et uuenenud ujula meelitab siia jälle suuremal hulgal harrastajaid. Pealegi saavad oma tervise eest hoolitsevad inimesed lähitulevikus kasutada sauna ja mullivannis mõnuleda,” toonitas Ludvik Mõtlep.
Hoone saab ka lifti, millega pääsevad maja teisele korrusele ratastoolis inimesed.
Praegu on Leisi keskkoolis 210 õpilast, neist kümmekond väljastpoolt Leisi valda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)