Kaugliinibussides levib WiFi (1)

Kaugliinibussides levib WiFi

Foto: Sarbuss

Alates teisipäevast hakkab oma kell 11.45 Tallinna väljuvas bussis tasuta internetikasutust võimaldama Sarbuss. Taoline võimalus on juba olemas SEBE bussides.

Sarbussi juht Kalle Tuisk ütles Oma Saarele, et esialgu pannakse tasuta traadita internet vaid ühte bussi, kuid tulevikus paigaldatakse vastavad seadmed ka teistesse bussidesse. Tuisu sõnul saab üsna pea interneti ka Tartu liin.

Seni on enamikus oma bussides WiFi teenust pakkunud AS SEBE. Selle ettevõtte ekspressbussi tootejuhi Kadri Johansoni kinnitusel on firmal võetud eesmärgiks tagada interneti kasutamise võimalus kõikides kaugliinibussides käesoleva aasta lõpuks. “Tänase seisuga on ilma internetita veel vaid loetud arv busse üle Eesti ning saame uhkusega teatada, et Kuressaare liini bussides on WiFi levi olemas,” märkis Johanson.

Nii SEBE kui ka Sarbuss kasutavad Eesti Energia KÕU internetti. Siiski võib kohati esineda leviauke. Johanson julgustas SEBE busside teenust kasutavaid reisijaid pöörduma internetiprobleemidega bussijuhi poole. “Bussijuhi jaoks on WiFi ruuterile restart’i tegemine muudetud väga lihtsaks ja see ei häiri tema põhitööd ehk reisijate kiiret ja turvalist sõidutamist,” kinnitas Johanson, kelle sõnul pürib SEBE esimeseks bussifirmaks nii Eestis, Skandinaavias kui ka tõenäoliselt kogu Euroopas, mille kõikides kaugliinibussides on WiFi leviala.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 76 korda, sh täna 1)