Saarlasest sõdur pälvis vapruse eest teeneteristi (8)

Saarlasest sõdur pälvis vapruse eest teeneteristi

TÕELINE SÕDUR: Kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots andis Mario Maripuule lahingus üles näidatud vapruse eest kõrge autasu – teenetemärgi lahinguliste teenete eest.
Foto:Kaitsejõudude peastaap

Jalaväekompanii Estcoy-8 koosseisus eile Afganistanist koju jõudnud sõdurpoiste seas oli ka Pihtla valla mees Mario Maripuu, kellest nüüdseks on saanud nooremseersant ja kellele kaitseväe juhataja andis teenetemärgi lahinguliste teenete eest.

Kaitsejõudude peastaabi pressijaoskonna ülem vanemleitnant Ingrid Mühling tõdes, et tegemist on väga kõrge autasuga, mille saamiseks peab eriliselt silma paistma.

Vanemleitnant Mühlingi sõnul on nooremseersant Maripuu oma ülema kinnitusel vapper ja eeskujulik sõjamees, kartmatu võitleja, kes innustab lahinguväljal ka kaasvõitlejaid. “Saaremaal on tõeline lahingus käinud sõdur,” sõnas pressijaoskonna ülem.
Mario Maripuu ema Merike, kes käis eile pojal Tallinnas vastas, tunnistas läbi rõõmupisarate, et on oma poja üle äärmiselt uhke. “See kaitseväe orkester ja 150 poissi rivis, see kõik oli nii ilus,” edastas ta varahommikul Tallinnas toimunut.

Ehkki missiooni ajal oli tal kodus palju unetuid öid – eriti hull oli aeg siis, kui poisid seal surma said –, hakkab ta enda sõnul Mario elukutsevalikuga harjuma. “Emadele ei pruugi laste valikud tihti meeldida, kuid kui nad on oma valikud teinud, tuleb neid toetada,” rääkis Merike, kes suhtles pojaga, kui too Afganistanis oli, MSN-is. “Korra nädalas ikka rääkisime,” kiitis ta interneti olemasolu.

Sama jalaväekompaniiga saabus Afganistani-missioonilt ka teine saarlane, nooremseersant Janis Nõgu, kellele anti tubli teenistuse eest kaitseväe eeskujuliku teenistuse rist.
Afganistanist saabunud jalaväekompaniid Estcoy-8 ja logistilist toetuselementi NSE-7 võtsid eile hommikul Tallinna lennujaamas vastu kaitseminister Jaak Aaviksoo ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 262 korda, sh täna 1)