Alatihti kõneaineks olnud Kuressaare linna avalike käimlate probleem sai eile leevendust, kui linnapargis tutvustati vastrenoveeritud käimlat.
Asi sai teoks paljuski tänu sellele, et linnapea Urve Tiidus vedas pea aasta tagasi Kadi raadio saates saatejuht Tõnis Kipperiga kihla, et pargi käimlaprobleem saab lahendatud.
Olgugi et pargi käimla avatakse üldsusele alles kevadel, kukkus eile kihlveo tähtaeg.
“Mul ei ole olnud ühtegi unistust, mis on olnud nii pikka aega,” tõdes raadiohääl ja vastne Kuressaare linnavolinik Tõnis Kipper, kui oli saanud au avada uue kemmergu uks, mida linnapea Urve Tiidus kirjeldas kui üliratsionaalset vangla-stiilis peldikut.
Kuressaare kuursaali kõrval asuvas hoones laskis linnavalitsus renoveerida ühe poole, paigaldades sinna roostevaba, praktiliselt vargakindla tualettpoti ja kraanikausi.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnutsi läks käimla renoveerimine maksma ligi 73 000 krooni.
Pargikäimla uks on seestpoolt lukustatav, kuid välise liikumisanduriga reguleeritud valgustus põleb vaid ligikaudu 5 minutit. See olevat tarvilik selleks, et siis ei jää inimene tualettruumi ööbima, nagu olevat juhtunud näiteks Titeranna avalikes käimlates. Küsimusele, et kas ta on tulemusega rahul, vastas Tõnis Kipper küsimusega: “Kas te vana peldikut mäletate?”
Käimla uue osa kõrval jääb avatuks ka kevadel sanitaarremonti näinud ja suve läbi korralikult vastu pidanud “auk põrandas”-stiilis peldik.
Kihlveo esemeline võit jäi esialgu siiski lahtiseks. Urve Tiidus, kelle algatusel kihlvedu sõlmiti, märkis, et kaotuse puhul oleks ta pidanud Tõnis Kipperile raamatu kinkima.
Nii Kipper kui ka Tiidus tõdesid aga, et kõige suurem võit on see, et linnas on nüüd olemas veel üks ihuhädade lahendamise koht. Kalle Koov ütles, et nii uus kui ka vana käimla avatakse üldsusele taas kevadel. Seda sel lihtsal põhjusel, et hoones pole kütet.
Kuressaare kesklinnas on kaks avalikku kempsu, raekoja taga ning turul, kuid need suletakse õhtu saabudes ja hädalised leiavad tihtipeale kehakergendamiseks koha suvalises nurgataguses.
Linnavalitsus on tunnistanud, et käimlamajandus on nii kehv tuluallikas, et kemmergute öösiti lahtihoidmine ei ole kasulik.
Kas tõesti on vajalik “kaua tehtud kaunikest” esitleda säärasel viisil esileheküljel? Saan aru, et rahvale läheb selline kollane artikli ülesehitus peale, aga on see õige tee:)? Minu meelest mitte. Tellin ise samuti Oma Saart ning enamus lugusid, kogu ajalehe kontseptsioon on mulle väga meele järgi peale mõne sellise kaua tehtud kaunikese, mis võiksid olla väiksed artiklid oma suuruselt ja tähelepanult järgnevatel lehekülgedel.
Jõudu ja jaksu toimetusele soovides üks lugeja.
Mind paneb imestema see, et tehti korda vaid käimla üks pool ja selleks kulutati üle 70000.- Poole peldiku remondiks nagu suur summa, või mis? Kuid asja saab vaadata ka teisest küljest- nüüd on kahejalgsetel “pargielanikel” korrastatud öömaja. Miks seda väidan? Sest pole enam mingi saladus, et prükkarid käivad tolles samas käimlas magamas. Linn ikka hoolitseb elanike eest!!!
Tubli Urve! Ma olen alati siin kirjutanud, et sa oled üks tubli Lumivalgeke, rääkigu linnarahvas mistahes. Minujaoks oled sa justkui suur ergav päike taevalaotuses, kelle soojustandvas valgusvihus meie väikesed mutukad sind kuulekalt teenime. Ja milline suur süda peab sinul veel olema. Armastada kõiki saarlasi- selleks on ainult suurimaist suurimad võimelised. Vaestele kodututele ulualuse leidmine on sulle kõigest väike näpuliigutas, rääkimata sotsiaalsete töökohtade loomisest. Küll Suur Jumal on sulle ikka palju andnud, õnneks jagad sa seda kõike nüüd omakasupüüdmatult ka meile väikestele mutukatele.
rohkem kihlvedusid, lugupeetud linnapea
Kas tõesti nüüd on meie kaunist Lumivalgekesest saanud Peldiku-Urve? Kuhu küll kõik lilled jäid?
Suures kommenteerimise tuhinas ei tohiks oma nime siiski ära unustada,seda teisele kommenteerijale.Tore ettevõtmine aga linnapea peaks püüdma lahendada ka kesklinna õise WC probleemi.Jõudu Temale edaspidiseks.
See on kõva sõna, sest tundus,et Kuressaares pargi peldikus on aeg jäänud seisma nii 30-eks aastaks või enamaks, see oli vist üle-eestiline häbiplekk.
Tubli Urve!! Tubli!!
Seltsis sööme, seltsis joome, seltsis ka me kakal käime!
…nõnda jätkates võid sa saada väga paljude lillede omanikuks.
Raul Vinni saab siis ka kevadel millestki kirjutada, kui nii uus kui ka vana käimla avatakse üldsusele taas kevadel.
Juba 06. mai 2009 OmaSaares kirjutas Raul Vinni kirjutises “Avalike pissimiskohtade probleem saab leevendust”, et linnapea võitis kempsukihlveo: “Nagu Kuressaare linnapea Urve Tiidus detsembris ajakirjanik Tõnis Kipperiga kihlvedu sõlmides lubas, saab juba eeloleval nädalavahetusel inimestel Kuressaare linnapargis olema koht ihuhädade leevendamiseks.”
Kevadeks on selgunud ehk raamatu pealkiri ka.
Kas linnapeal ei ole muud teha, kui WC ees poseerida? Ja naisteosa kordategemiseks läheb siis uut kihlvedu? Hais oli suvel lämmatav, väga “esinduslik” vastuvõtt turistidele lossipargis. Ja siis saab uue hooga heietada, kui oluline see turism ikka on.
Kas meeste ja naiste wc saab ühest uksest või?
Kas tõesti antud kempsu plaatimine+tualettpott+inimtöö maksavad kokku 73000EEK?
Kuna see on ilus JOKK lahendus, et avati küll novembris aga kasutama saab hakata kevadel, siis plahvas pähe, mis raamatu võiks Tõnis Urve Tiidusele seoses selle kihlveoga kinkida.
Selleks võiks olla üks Peter Moore raamat Varraku kirjastuselt:
http://www.varrak.ee/product/626/
Ihuvajadustele hakkab siis kevadest leevendust saama aga mille peale tuleks kihla vedada, et saada leevendust ka vaimuvajadustele – et Kuressaares oleks ka raamatupood?
“Püha Looja” pani ju uksed maavalitsuse keldris kinni – miks ei võiks Kuressaares olla linnale kuuvuv raamatupood – isegi paslik nimi on olemas – “Püha Sõda”.
Võib ju küsida, et miks Kuressaare linn peaks raamatupoe tegema.
Aga miks ka mitte – “Mens sana in corpore sano” – tuled Kuressaare linna golfiväljakult sportimast ja võtad vaimuvärskendust Kuressaare linna raamatupoest.
Kas peaksin midagi kartma? Kui tegemist on kultuursete inimestega, siis vaevalt. Igaühel on õigust oma arvamusele ja ligimesele kaasatundmisele. Ka antud kommentaaris sai Urvele kaasatuntud. Linnapea peaks veidigi oma edevust talitsema, et mitte iga peldikunrgapeal poseerida. Linnal ja linnarahval on tuhandeid probleeme ja muresid, linnapea peaks nende lahendamisega tegelema. Vähemali mina arvan nii ja jäängi arvama. Kui Takkis just püha sõda ei kuuluta, siis ei tohiks küll midagi hullu juhtuda.
keik kolfi heaks. muu unustage
Kuna kihveokäimla avatakse üldsusele alles kevadel ja pargikäimla uks on seestpoolt lukustatav, kuid välise liikumisanduriga reguleeritud valgustus põleb vaid ligikaudu 5 minutit, siis hetkel võiks selle valgustusautomaatika siiki välja lülitada, kui just asja mõte ei ole selles, et kaitseministeeriumile näidata, et isegi eestis on võimalik lteostada valgustusprojekt, mis töötab kauem, kui paar kuud.
Eile jalutasin õhtul kella seitsme ajal pargis ja kuulsin naisterahva valju häält: “Tehke parun kiiremini, lapsed tahavad ka pissile minna!”. Kempsu ukse taga oli naine kahe lapsega ja koputas kempsu uksele. Seletasin siis talle, et see on linnapea kihlveopeldik ja see pole ette nähtud pissil käimiseks.
“Aga miks see tuli siis seal sees põleb?”
“Mina ei tea, küsige linnapealt.”
Kuule Volli, järsku on linnapea sinna peltasse endale tagavaraks turvakodu rajanud. Noh igaks juhuks, kui järsku ei peaks paksu lume tõttu oma luksuskoju pääsema.
Kuulge, peldik on ju iseenesest väga vajalik ehitis.