Lugeja kiri: Mõttetalgud Torgus jätkuvad

Hiljuti toimus endise Torgu koolimaja ruumes jätkuüritus 1. mail aset leidnud mõttetalgutele. Seekord kokku tulnud 13 inimest vaatasid üle toona esile kerkinud mõtted, võtsid kokku vahepeal tehtu ja arutasid uusi ideid.

Muidugi olid arutluste sisuks ikka kohalikest oludest hoolivate inimeste võimalused Sõrve elu parendamiseks ja arendamiseks. Rõõm oli tõdeda, et mitmele varem tõstatatud ideele on vahepeal “liha luudele” kasvatatud.
Üks suuremaid eelmisel korral käsitletud plaane, mis on vahepeal arenema hakanud, on endise Sääre piirivalvekordoni hoonete kasutuselevõtt.
Kohalikku elu ja kultuuripärandit toetav ning turismipotentsiaali arendav projekt hakkas paigast liikuma Saaremaa muinsuskaitse seltsi, Saaremaa merekultuuri seltsi, Eesti ja Soome linnuvaatlejate ning paljude entusiastide ühisjõupingutusega.

Silmatorkavaim teostunud plaan oli Torgu Kuningriigi netifoorumi töölerakendamine. 1. mail tõstatati idee luua internetis koht, kus Sõrve rahvas saaks omavahel mõtteid, uudiseid ja ideid vahetada ning kohaliku elu üle aru pidada. Foorumi loomise ja modereerimise võttis enda kanda Henri Kaus. Ideaalis võiks selles saada ülevaate meie maanurga minevikumälestustest, olevikusündmustest ja tulevikuplaanidest.

Oma tegevusest saaksid teavet jagada siinsed ettevõtjad, kunstirahvas, loodushuvilised jne. Kaugemal asuvate sõrulaste jaoks oleks see võimalus kodukandiga kontaktis olla. Elu on siitkandi rahvast pillutanud üle ilma laiali. Mine tea, ehk aitaks foorum mõnelgi elutormides lahku kandunud inimesel teineteist taas leida. Netifoorumi aadress on http://torgu.forumotion.com/ .

Foorum ei asenda muidugi sõrulaste kokkutulekuid. Traditsiooni taaselustamine oli üks teemadest seekordsel kokkusaamisel. Jutuks tuli autobussiliinide mõistlikum korraldus, muististe ja looduslike vaatamisväärtuste korrastamine ja eksponeerimine, Sääre tipu ruumikorraldus, suvise turistide vooluga seotud jäätmemajandus jms.

Loodetavasti on kevadeks, mil järgmine kokkusaamine võiks toimuda, taas mitmed head ideed ellu rakendunud. Suurimad tänud ürituse perenaistele Mari Kübarsepale, Marje Kivirannale ja muidugi kõigile kohaletulnuile.

Kaupo Vipp
Torgu mõttetalgute juht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)