Golfifirmas taas vastuolud (5)

Golfifirmas taas vastuolud

Foto: Peeter Kukk

Saaremaa Golfi väikeaktsionäride tugigrupp tõdeb oma pöördumises, et viimati kõlas nende hääl aasta eest, mil pöörduti suuraktsionäri ja nõukogu poole, kuid aasta möödudes ei ole sellele vastatud.

Toona küsiti teavet suuraktsionäri, Kuressaare linna tulevikuplaanide kohta kuni viie aasta plaanis, soovitati teostatud investeeringu tasuvust planeerida pikemas perspektiivis, tehti ettepanek firma majandamise sõlmküsimustes koostöö tegemiseks väikeaktsionäridega ning mitte võõrandada aktsiate kontrollpakki vähemalt viie aasta jooksul.

“Sisuliselt ei ole eelmises pöördumises toodud ettepanekuid suuraktsionär ega nõukogu arvestanud,” leiab tugigrupp. “Väikeaktsionärile esitatakse vaid üldkoosolekutel numbrite jada, kuid kuskilt ei paista äriplaani.”
Üks Oma Saarega vestelnud väikeaktsionär ütles, et nad tahaksid küll golfi rohkem panustada, aga soovivad vastu seda, et golfiväljaku arengutest oleks olemas pikaajaline nägemus ning nad saaksid ka otsuseid üheskoos mõjutada.

Tahavad lepingut

Väikeaktsionäride tugigrupp näeb suurt arenguvaru ja perspektiivi Saaremaa Golfi juhtimis- ja kontrollorganite ning väikeaktsionäride tugigrupi koostöös ettevõtte arengusuundade ja efektiivsema majandamise sõlmküsimuste osas. Selleks teevadki nad ettepaneku sõlmida aktsionäride leping.

Tugirühm koguneb olukorda arutama detsembri alguses. Peamiseks eesmärgiks on leida ühisnägemus golfiväljaku tulevikust, väikeaktsionärid soovivad näha ja täpsustada pikaajalist plaani. Tugigrupp leiab, et ühest küljest on väikeaktsionäre kutsutud üles rahalises mõttes rohkem panustama, kuid otsuste mõjutamisel neil sõnaõigust napib.

Aktsionäride leping, mille väikeaktsionärid taas välja käisid, kinnitaks selle kokkulepitud visiooni. Seeläbi saaksid nad tuleviku suhtes kindlustunde, et sama nägemuse teostamise suunas liigutakse ka siis, kui suuraktsionär peaks näiteks vahetuma.

Väikeaktsionäride tugigrupp on veendunud, et sellise lepingu korral oleksid väikeaktsionärid motiveeritud golfiväljakusse ka rohkem vahendeid paigutama. “Tänane seis ei ärata väikeaktsionärides usaldust märkima käimasoleva emissiooni käigus uusi aktsiaid, kuivõrd puudub kindlus tuleviku suhtes,” seisab pöördumises.


Aivar Aru loobus ametist

Eilsel AS-i Saaremaa Golf nõukogu koosolekul tegi avalduse firma juhatuse liige Aivar Aru, paludes tema kui juhatuse liikme leping lõpetada.
Nõukogu esimehe Jüri Tiituse sõnul tuli Aru lahkumissoov nõukogule üllatusena. Firma igapäevast tööd juhib kuni uue juhatuse liikme valimiseni nõukogu esimees.

Saaremaa Golfi alates aastast 2004 juhtinud Aivar Aru (fotol) ütles Oma Saarele, et lahkumine töökohast, mille ta on sisuliselt üles ehitanud, tuli raskelt.
“Otsustasin esitada nõukogule lahkumisavalduse, kuna minu arusaam golfikeskuse juhtimisest ei ühtinud nõukogu püstitatud ootustega,” märkis Aru, lisades, et töö oli talle väga südamelähedane ja nõudis sajaprotsendilist pühendumist.

Aru nentis, et viimastel aegadel on tema isiku vastu tekkinud arusaamatuid pretensioone, ja et need ei hakkaks väljaku arengut takistama, on ta valmis loobuma.
Erinevad allikad on avaldanud arvamust, et Aru lahkus paljuski seetõttu, et lahkhelid suuraktsionäri Kuressaare linna ja Aru vahel muutusid liiga suureks. Muuhulgas heitis linn ettevõtte juhile ette ebasäästlikku majandamist, mistõttu ettevõtte müügitulud olid alla arvestust. Aru etteheiteid omaks ei võtnud.

Aivar Aru on valitud ka linnavolikogu uude koosseisu, mis peab juba sel neljapäeval hakkama arutama golfiettevõtte lisarahastamist üle 5 miljoni krooni suuruses summas. Aru kuulub volikogus opositsioonis oleva Keskerakonna fraktsiooni ridadesse.

Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)