Saarepiiga 2009 kandidaatide tutvustus

Saarepiiga 2009 kandidaatide tutvustus

 

1. Kas ilus olla on mõnus? Või kasulik? Too mõni näide oma elust.
2. Nimeta viis asja, mida mehed teevad valesti.
3. Milline kodumasin on sinu meelest veel tänaseks leiutamata?
4. Kes või mis on sinu arvates süüdi ülemaailmses kliima soojenemises? Mida annaks selle vältimiseks sinu arvates teha?
5. Kes oled sina 10 aasta pärast?

nr 1, Liina Malk (18), Saaremaa ühisgümnaasium

Oh keeruta, lennuta linalakk-neidu, kel silmist nii kelmikaid sädemeid lööb! Ei sellist küll maailmas kusagil leidu kui SAAREMAAL.
Tegu on karge põhjamaise saare neiuga, kel vahelduvad lõunamaised tujud…

1. Ilu on vaataja silmades. Kui ennast ilusana tunda, siis on igal juhul hea olla. Tihti aitab positiivse esmamulje kujundamisele kaasa just välimus.
2. Kindlasti ei saa kõiki meesterahvaid ühe mõõdupuuga hinnata, aga minu arvates paljud neist…
1) on liiga vaoshoitud ehk elavad emotsioonidevaeselt;
2) alahindavad naisi;
3) ei ole piisavalt iseseisvad;
4) pelgavad eneseväljendamist;
5) on liiga enesekindlad.
3. Leiutamata on tolmuimeja, millega iga meesterahvas on nõus koristama.
4. Kliimasoojenemine on paratamatu nähtus ja sellele kaasaaitamises on meil kõigil oma roll. Selle vältimist saab vaid aeglustada. Midagi üliefektiivset on tänapäeva maailmas väga raske ära teha.
5. Spekuleerin, et olen õnnelik noor ema, kes elab täisväärtuslikku elu. Läbinisti optimist!


nr 2 Maali Kanemägi (18), Leisi keskkool

Maali sõbrad räägivad temast nii:
Maali on kena välimuse, kaunite silmade ja saaremaiselt mõnusa jutuga tütarlaps, kes võtab elult, mis võtta annab. Särab nagu päike, isegi magades on naeratus huulil. Jõuab päevaga rohkem kui mõni nädalaga. Oma heasüdamlikkuse ja abivalmidusega teeks ta pimedad nägijaks ja kurdid kuuljaks. Kuldaväärt saareneiu.

1. Kindlasti on see mõnus. Välimus on inimese juures esimene asi, mida märgatakse. Mulle on mõnel peol või ka lihtsalt tänaval juurde tuldud ja öeldud, et olen ilus tüdruk. Sellest piisab, et tuju paremaks muutuks. Loomulikult on see ka kasulik, kui minu vastu ollakse viisakas ja ostetakse mulle näiteks pilet mõnele üritusele.
2. Mehed on tihti liiga arad, ei julge rääkida oma emotsioonidest ja tunnetest. Nad ei suuda hoida puhtust ja korda. Ei tohiks olla liiga pealetükkivad ning oma tahtmist peale suruda. Nad peaksid rohkem arvestama sellega, et naised on õrnemad ja alati ei tasu kõike välja öelda. Nad peaksid olema tähelepanelikumad, märkama väliseid muutusi.
3. Võib-olla automaatne aknapesija. Aknaid on ju üsna tüütu pesta, eriti väljastpoolt.
4. Mina arvan, et selles on süüdi kogu inimkond. Inimesed on viimaste aastakümnete jooksul käitunud väga loodusvaenulikult, tehes sellega oma elu lihtsamaks, kuid samas hävitades looduskeskkonda ja mõjutades kliimat. Selle vältimiseks tuleks eelkõige inimesi õpetada loodussõbralikult käituma, nii et iga inimene mõtleks selle peale, mida tema saaks teha, et säästa meie elukeskkonda täielikust hävingust.
5. Tegelikult ma ei ole endale veel nii kaugeid sihte seadnud ja sellele mõelnud, kuid siiski mõtted liiguvad ametialaselt eelkõige bioloogiaga seotud alade suunas, näiteks geenitehnoloogia.


nr 3 Karolina Noor (19), Kuressaare gümnaasium

Karolina on kahtlemata üks kõige tasakaalukamaid tüdrukuid, keda ma tean. Kuid ärgem unustagem, et ta on Naine suure tähega, see tähendab, et ka temal on oma nõrkused. Nõrkused, mis tulenevad heast maitsest ja kindlameelsusest, mis puutub tema tahtmistesse. Just kindlameelsus on see, mis viib teda elus edasi, kui mitte viiesaja protsendiliselt, siis 250% küll. Karolina on positiivne oma tegemistes ja juttudes, samas on ta realist ja musta valgeks või veel enam roosaks ta ei värvi. Ta on aus tüdruk ja kui miskit on südamel, siis tuleb see ka välja öelda!

1. Kindlasti on ilus olla kasulik, ükski viisakas noormees ei lase ju kaunil neiul oma suurt ja rasket kohvrit vedada. Kuid ilu on siiski vaataja silmades. On minulgi mõned korrad õnnestunud oma kohver kellegi teise kätte sokutada.
2. Sebivad oma tüdrukute sõbrannasid. Lubavad asju, mida nad ei tee. Ajavad vahel liiga palju oma joru. Annavad mõnikord liiga kergekäeliselt alla. Unustavad naised vahel ära.
3. Selline masin, mis mustad nõud ise nõudepesumasinasse paneb.
4. Eks süüdi oleme me ikka ise oma autode ja suurte tööstustega, millest keegi samas loobuda ei suuda ja ei ole ka nõus loobuma.
5. Endaga rahulolev noor naine.


nr 4 Maris Pulk (18), Kuressaare gümnaasium

Sõbrad Marisest:
Marisel on elus kõige tähtsamal kohal muusika. Üle kõige meeldib talle laulda. Ta on väga aus, sihikindel, õiglane ja kohusetundlik. Kõiki neid omadusi hindab ta ka teiste juures. Tihti leiab ta ennast naermas. Kõige tähtsamaks peab ta perekonda ja häid suhteid peres. Tema moto on: “Vältige neid, kes püüavad teis kõigutada usku, et saavutate elus midagi silmapaistvat.”

1. Ma arvan, et iga tüdruk tunneb ennast hästi, kui tema ilu kohta komplimente tehakse. Kompliment mõjub positiivselt ja tõstab enesehinnangut. Ilu tuleb igal juhul kasuks, aga ainult sellele küll loota ei saa. Head välimust otseselt ära kasutada ei kavatse, aga on tore, kui see kasuks tuleb.
2. Arvan, et ei oska mehi veel objektiivselt hinnata. Ainus mees, kes on minu jaoks oluline, on minu isa. Tema teeb kõik õigesti.
3. Masin juuste pesemiseks. Mul on pikad juuksed ja pean neid tihti pesema, seetõttu oleks ju hea, kui selle töö teeks ära masin.
4. Süüdi on inimesed koos oma lõputute ideede täideviimisega, arvestamata tagajärgedega. Inimene peaks mõtlema vähem ainult oma heaolule, rohkem analüüsima oma tegutsemist.
5. Loodetavasti õnnelik, st leidnud kindla koha elus, töötades oma unistuste erialal ja olles koos mind armastavate inimestega.


nr 5 Dagmar Reinumägi (18), Saaremaa ühisgümnaasium

Hobid:             tant S imine
                         Pun A ne Rist 
                       korvp A ll 
                              b R idž
                     õpilas E sindus
Iseloom:              o P timist
                      isese I sev 
                       rahul I k
                           jul G
                    rõõms A meelne

1. Minu meelest on alatu midagi saavutada, kasutades selleks oma välimust. Mina tahaksin edukas olla eelkõige tänu oma tööle, oskustele ja teadmistele. See võib küll klišeena kõlada, kuid tähtis on eelkõige sisemine ilu. Hoolitsetud ja meeldiv välimus on oluline peamiselt selleks, et ennast ise mugavamalt ja enesekindlamalt tunda.
2. Mehi on palju ja erinevaid. Arvan, et head mehed ei teegi midagi valesti. Tekkivad konfliktid on põhjustatud eelkõige meeste ja naiste erinevustest. Mõned näited, mida mehed minu arvates võiksid teisiti teha:
1) naisi meeles pidada ja neile tähelepanu pöörata;
2) näidata välja hoolivust;
3) rääkida rohkem oma tunnetest ja mõtetest;
4) sagedamini naisele komplimente teha.
3. Sellist kodumasinat, mis pesu triigiks, ei ole veel minu teada. Aga ega ma tegelikult sellest puudust ka tunne, sest ma armastan majapidamistöid ning kui masinad kogu töö ära teeksid, ei saaks rõõmu tunda oma vaevaga korda seatud kodust.
4. Inimene. Tänu inimesele on tekkinud tehased, masinad ja muud süsihappegaasi tekitavad tegurid. Seda ära hoida on väga keeruline, kuid iga inimene saab oma väikese panuse anda säästlikumalt elades ja oma tarbimist piirates. Näiteks autoga sõitmise asemel käia jala. Nii hoiame kokku raha, säästame loodust ja teeme midagi oma tervise heaks.
5. Karjääriga pereema. Mul on hea haridus, oma kodu, pere, töökoht. Loodan, et 10 aasta pärast on mu väärtushinnangud paigas ja tean, et tähtsaim siin elus on hoolida ja hoida oma lähedasi.


nr 6 Raine Metsalu (18), Kuressaare gümnaasium

Minuga käib alati kaasas nali ja naer. Ma olen lahke, hooliv ja heatahtlik. Võin tunduda vaikne ja tagasihoidlik, kuid minu kohta käib täiesti kindlalt ütlemine “vaga vesi, sügav põhi”. Minu jaoks on kõige tähtsamad mu pere ja sõbrad.
Sõbrannad ütlevad: Raine naerab 24/7 ning olenemata tujust ja mures suudab ta ise naerda ja teisi naerma ajada. Ja mis peamine, ta suudab ka enda üle naerda. Ta on kõige säravam ja elurõõmsam inimene, keda ma tean. Raine on hooliv ja armastav ja teda saab usaldada.

1. Arvan, et ilu on siiski väga suhteline mõiste. Ilu on vaataja silmades. Aga ilus olla on mõnus ja ka kasulik. Kui sa oled ilus, siis on sul ka teatud eelised elus läbilöömiseks, kuid samas ei ole ainult välimisest ilust ka kasu. Peab olema ka midagi, mis tuleb seestpoolt. Sind võib ju olla ilus vaadata, aga kui südamest seda ilu välja ei kiirga, ei saavuta sa midagi.Mulle on mõnikord peol välja tehtud, on järjekorras ette lastud, lilli olen saanud suvalistelt isikutelt.
2. Kindlasti pole kõik mehed ühe vitsaga löödud ja teada fakt on ka see, et erand kinnitab reeglit. Kui aga mõtlen, mis on need korduma kippuvad apsud, siis võiksid need olla näiteks: nad ei kuula, tegutsevad mõtlematult, võtavad asju tihtipeale liiga pinnapealselt,
ei näe probleeme ja eiravad neid, tihti unustavad tähtsaid asju (nt tähtpäevi).
3. See ei ole just kodumasin, aga sellist masinat oleks vaja, mis suudaks aega aeglustada, et jõuaks kõik asjad tehtud. Kogu aeg on lihtsalt kiire-kiire ja aega jääb väheks…
4. Midagi nii suurt, nagu seda on kliima, ei suuda inimkäsi mõjutada. Ainult suurlinnade kohal olev mikrokliima on inimeste poolt mõjutatav ja muidugi igasuguseid jõgesid ja maailmamerd saame me ka ju lõputult palju reostada, aga kliimat kui tervikut vaevalt. Ometi pakun ma välja, et tuleks vähendada heitgaaside koguseid ja kasutada taastuvenergiaallikaid.
5. Mul on prioriteedid paigas. Olen siis kõrghariduse omandanud ja paar aastat karjääri teinud ning seejärel väikse lapsega kodus olev noor ema. Olen vanem, targem ja elukogenum.


nr 7 Marin Saagpakk (18), Saaremaa ühisgümnaasium

Mina olen Marin. Ma õpin 12. aastat Saaremaa ühisgümnaasiumis ja olen kogu oma elu elanud Kuressaares. Juba väga väikese tüdrukuna alustasin tantsimisega ning laulda on mulle ka alati meeldinud. Need kaks asja on tänaseni minu hobid. Vabal ajal mängin ka tennist.
Minu sõbrad ütlevad minu kohta: Marin on alati lahke, abivalmis, aus ja kohusetundlik. Ta ei ole peaaegu kunagi halvas tujus ning tal on hea huumorisoon. Kõike, mida ta ette võtab, tahab ta teha hästi. Marin on väga positiivne ja rõõmsameelne inimene.

1. Mul on mõnus olla just selline, nagu ma olen ning ma pole oma välimust kunagi teadlikult millegi saavutamiseks ära kasutanud.
2. Iga inimene teeb asju nii, nagu ta oskab, suudab ja tahab. Need asjad, mis tunduvad minu jaoks valed, võivad kellegi teise jaoks õiged olla.
3. Minu arust on elu juba niigi kergeks muudetud ning ma ei tunne puudust ühestki uuest kodumasinast.
4. Inimkond, kes on oma elu muutnud liiga mugavaks. Inimesed peaksid olema säästlikumad. Väike samm selle suunas on juba tehtud: palju on hakatud mõtlema ökoloogiliselt ja asju taaskasutama.
5. 10 aasta pärast on mul tore perekond ja töö, mis võiks olla seotud lastega.


nr 8 Regina Rahu (18), Leisi keskkool

Sõbrad Reginast: Regina on äärmiselt kaunis ja armas tüdruk. Peale selle, et ta on ilus, on ta ka väga tark. Kui Regina midagi teeb, siis suure pühendumusega ja hoolsalt. Arvatavasti sellepärast ongi tal suurepärane organiseerimisvõime. Oma perekonnast ja sõpradest hoolib ta väga ning nende nimel on ta valmis praktiliselt kõigeks.
Regina tantsib väga hästi ja oskab seda ka sama hästi teistele õpetada. Regina iseloomu kohta kehtib täielikult ütlus “vaga vesi, sügav põhi”.

1. Arvan, et see on rohkem mõnus kui kasulik. On tulnud ette olukordi, kus minu välimuse kohta on komplimente tehtud ja ausalt öeldes on see päris mõnus küll. Igatahes on tuju tõstnud.
2. Mitte mehed ei ole need, kes midagi valesti teevad, vaid isikud. Keegi meist pole täiuslik, kõik me teeme vigu. Ärgem sildistagem inimesi selle järgi, kas nad on mehed või naised!
3. See võiks olla näiteks külmkapp, mis tühjenedes ise toitu juurde telliks.
4. Inimeste hoolimatus. Kui igaüks hooliks natukenegi rohkem iseendast ja teda ümbritsevast maailmast, saaks ehk midagigi rohkemat teha selle ärahoidmiseks.
5. Loodan, et olen sama hea ja rõõmus inimene nagu praegu. Ainult väikese vahega – vanem, veidi targem ja elukogenum.


nr 9 Liis Aru (18), Saaremaa ühisgümnaasium

Teised Liisist: ta on alati naeratav ja väga positiivse ellusuhtumisega silmipimestavalt ilus tüdruk. Oma kohusetundlikkuse ja sihikindlusega jõuab elus veel kaugele. Ta mitte ainult ei armasta tantsimist, vaid teeb seda lausa suurepäraselt. Liisil on oskus heas mõttes veidike lapsemeelset olekut oma suureks tugevuseks pöörata. Nii armas ja siiras inimene lihtsalt ei saa ühtegi inimest enda ümber külmaks jätta. Ta on väga rõõmsameelne ja abivalmis tüdruk. Liis leiab endas alati jõudu abivajajaid aidata ning sõpru hea sõnaga toetada, isegi siis, kui olukord on lootusetu.

1. Ilu on alati vaataja silmades. Olen piisavalt enesekindel ja julge, et elus läbi lüüa.
2. Kõik ei märka naisterahva sisemist ilu ega väärtusi. Mehed on oma äritegevusega liiga palju hõivatud. Unustavad end vahetevahel liiga kauaks sõprade seltsi. Paljud mehed ei taha tunnistada oma vigu. Vahel muutuvad nad agressiivseks.
3. Isetriikiv triikraud.
4. Inimkonna priiskava ja kasuahne tegevuse tulemus. Selle vältimiseks tuleks elada säästlikumalt ja keskkonnasõbralikumalt.
5. Olen ikka veel Liis, tunduvalt elukogenum ja targem kui täna.


nr 10 Kaisa Vaher (19), Saaremaa ühisgümnaasium

Tähtkuju: Ambur
obivus: lõbusad, suhtlemisaltid, julged, energilised ja mõistvad inimesed.
Mittesobivus: ebakindlad, egoistlikud, kitsa silmaringiga ja liiga tõsised inimesed
Õnnenumber: 4
Õnnevärv: meresinine, lilla
Õnnepäev: laupäev
Domineeriv sõnapaar: Asssa nuga!
Metall: kuld
Hobid: näitlemine, tantsimine
Moto: Elan, mitte ainult ei võta ruumi

1. Arvan, et ainult füüsilise iluga ei jõua just väga kaugele või on see karjäär väga pinnapealne. Kindlasti on hea väljanägemine kasulik, aga sellest üksinda ei piisa. Enda kohta ei oska ühtegi näidet tuua, kus ma oleksin midagi saavutanud ainult tänu oma välimusele, ja ma loodan, et ka tulevikus hinnatakse mind eelkõige oskuste ja iseloomu põhjal.
2. Nõnda üldistada ei saa, et mida teevad kõik mehed valesti, võin ainult rääkida oma kogemustest ja kokkupuudetest. Mehed võiksid olla originaalsemad ja naistega jutule saamiseks joogi väljategemise asemel midagi paremat välja mõelda. Mittemidagiütlev mühatus ei ole vastus küsimusele või probleemile. Võimalusel võiksid kanda rohkem ülikonda. Mees ülikonnas on väga šikk. Alahindavad naisi.Ja viiendat punkti ei tule. Järelikult teevad mehed midagi ikka ka õigesti.
3. Aparaat, mis leiab kõik vajalikud kadunud asjad üles.
4. Kliima soojenemises on süüdi nii inimesed kui ka loodus. Teadlaste sõnul on kliima soojenemine vältimatu ja looduse loomulik protsess, inimtegevus vaid kiirendab seda. Seda peatada ei ole võimalik, aga aeglustada küll, kui igaüks meist prooviks elada keskkonnasõbralikumalt.
5. Parem, targem ja rikkam Kaisa, aga võib-olla enam mitte Vaher.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)