Lahkuvatele vallajuhtidele kopsakad hüvitised (70)

Vähemalt kaks Saare maakonna pikaajalist vallavanemat on seoses ametist lahkumisega saanud seaduse järgi hüvitise, mis ulatub üle saja tuhande krooni.

Orissaare vallavanema kohast ilma jäänud ja Kihelkonnale samale ametipostile suundunud Raimu Aardam sai hüvitist kuue kuupalga suuruses summas, mis teeb kokku 117 600 krooni. Aardam oli Orissaare vallavanem 1993. aastast.
Kolm aastat vähem ametis olnud Pihtla vallavanemale ja nüüdsele volikogu esimehele Tõnu Hütile määras volikogu samuti kuue kuupalga suuruse hüvitise 106 560 krooni.

Ametist lahkunud vallajuhtidele makstakse hüvitist kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse alusel, mis näeb ette kuni kolme kuupalga suuruse hüvitise maksmist, kui vallavanem on tööl olnud kaks kuni kaheksa aastat. Rohkem kui kaheksa aastat tööl olnud vallajuhile võib hüvitist maksta kuni kuue kuupalga suuruses summas.

Lahkuvale vallavanemale maksis valla põhimäärust järgides hüvitisi ka Kärla vald. Enno Pildrele maksti tema volituste lõppemisel hüvitist kahe kuu ametipalga ulatuses summas 41 362 krooni ja lisaks pikaajalise töö eest kahe kuu ametipalga ulatuses 41 362 krooni.

Kärla valla põhimäärus sätestas, et kaks kuni neli aastat töötanud vallavanemale saab hüvitist maksta kahe kuupalga ulatuses. Ameti üleandmiseks on Kärla volikogu otsusega aega ette nähtud kuni 23. novembrini. Enno Pildrel saab selleks kuupäevaks ametis oldud täpselt kaks aastat ja kolm päeva.

Oma Saare andmetel peaksid kuni kolme kuupalga suuruse hüvitise saama ka Muhu endine vallavanem Tiit Peedu ja endine Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ning kuue kuupalga ulatuses Kaarma lahkuv vallavanem Ülo Vevers. Muhust ja Kaarmalt öeldi Oma Saarele, et volikogu pole veel jõudnud vastavat otsust teha. Kihelkonnalt vastati, et nende vallas hüvitist makstud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)