Sarivargad plaanisid pagemist juba suvel (7)

Sarivargad plaanisid pagemist juba suvel

RAUDUS KÄED: Politseinik võtab kohtusaalis Margus Ruusil käerauad ära.
Foto: Peeter Kukk

Oma Saare andmetel ei karanud Kuressaare politsei arestimajast novembris põgenenud meestel pagemismõte sugugi äkitselt pähe, vaid säärast plaani hauti juba suvel.

Juba enne 30. oktoobril langetatud kohtuotsust oli meestel kindel mõte arestimajast põgeneda, lihtsalt oodati sobivaimat hetke ja Oma Saarele teadaolevalt üritati leida endale ka liitlasi teiste arestimajas olnud inimeste seast.
Sarivarguste eest süüdi mõistetud Robert Nautras ja Margus Ruus põgenesid 6. novembri varahommikul, kui nad, rünnanud valvurit, panid ta seejärel kongi kinni ja kadusid.

Valvur pole Van Damme

“Kuna madin oli tugev ja valvur siiski ei olnud nagu Van Damme, sai ta rusikahoope kõhtu ja näkku, tal löödi puruks prillid ja käristati eest nööbid,” on juhtunut kirjeldanud valvuri abikaasa, kelle sõnul tuli valvuril vaeva näha, et kinnisest uksest jõuga välja murda.
Nüüdseks on meestele lisaks arestimajast põgenemise süüdistusele esitatud ka kahtlustus vabaduse võtmises seadusliku aluseta, varguses ja omavolilises sissetungis. Karistusseadustiku järgi võib kõikide nende kuritegude eest juba eraldi mõista viis aastat vangistust.

Kuigi politsei andis teada, et mehed võisid põgenemiseks kasutada varastatud autot, kurikaelad ise auto vargust üles tunnistanud ei ole. Seetõttu on auto leidmata või siis ei ole Nautras ja Ruus tõesti ärandamisega seotud.
Ehkki valvuri naine süüdistas politseijuht Aare Allikut juhtunu vales kajastamises, on Oma Saare toimetusse laekunud nurinaid ja vihjeid kõnealuse valvuri varasemale käitumisele ja tegudele.

Väidetav vägivald

“Ta lõi mind kumminuiaga,” väitis üks toimetusse helistanud mees, kes kinnitas, et helistas vaid seetõttu, et suu puhtaks rääkida. Tema arvates oli ülekohtune, et teda kui kainenemisele viidud persooni löödi. Tõestada polnud mehe sõnul paraku võimalik midagi, sest valvur saab alati öelda, et alkoholijoobes mees muutus agressiivseks.
Teise Oma Saarega vestelnud inimese sõnul on sama valvur teinud etteheiteid vahialustele paki toojatele.

“Ütles, et mis sa nii palju oma raha raiskad ja kas nii suurt pakki ikka saab vastu võtta,” meenutas kunagi arestimajja paki viinud inimene, kes oli samuti nördinud, sest vastuvõtja peaks toodu ju lihtsalt vastu võtma, mitte ütlema, et hoidke parem raha kokku.
Politsei alustatud distsiplinaarjuurdlus vahialuste põgenemise uurimiseks ei ole veel lõppenud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)