Saarte Liinide 9 kuu kasum kasvas aastaga 13 protsenti (7)

AS Saarte Liinid sai tänavu esimese üheksa kuuga 10,8 miljonit krooni kasumit, mis on võrreldes mulluse sama perioodiga 13 protsenti enam.

Kasvu taga on erinevaid tegureid. Näiteks pikaajaliste lepingupartnerite sadamatasud, mis sõltuvad eelmiste aastate tarbijahinnaindeksi muutustest, ning erakorralised tulud seoses ehitustegevusega maakonnas – teede, sadamate ja lennujaama ehitamiseks kasutatav materjal on tulnud Saarte Liinide sadamate kaudu. Samal ajal on ettevõte kulude kärpimisega 9 kuu jooksul kokku hoidnud üle nelja miljoni krooni.

Saarte Liinide juhatuse esimees Ants Tammleht ütles BNS-ile, et ettevõtte selle aasta kasumiplaanist on praeguse seisuga täidetud 107,5 protsenti. Saarte Liinide selle aasta esimese üheksa kuu müügitulu ulatus 45,5 miljoni kroonini, eelmise aasta sama perioodi käive oli 45,6 miljonit krooni. Firma üheksa kuu kulud olid 34,7 miljonit krooni, mullu samal ajal 36,1 miljonit krooni.

Kaupa veeti Saarte Liinide sadamate kaudu tänavu esimese üheksa kuuga 388 663 tonni, mis on võrreldes mullu sama perioodiga pea 22 protsenti vähem. Sellegipoolest on kasum suurenenud.
Ettevõtte finantsjuht Villu Vatsfeld selgitas, et kaupu on mahuliselt vähem vedanud pikaajalised koostööpartnerid, kelle tasud on väiksemad, samas on juurde tulnud erakorralisi kaubavedusid, mille sadamatasud on eelarvele täiendavaks tuluks.

Jaanuarist septembrini läbis Saarte Liinide sadamaid 1,58 miljonit reisijat ja 596 808 sõidukit, võrreldes mullu sama ajaga vastavalt seitse ja viis protsenti vähem. Võrreldes eelmise aasta esimese üheksa kuuga vähenes reisijate arv enim Kuivastu–Virtsu liinil – 101 222 reisija võrra.
Saarte Liinide sadamates käis tänavu esimese üheksa kuuga 1452 jahtlaeva, mullu samal ajal oli neid laevu 1686. Enim külastati Ringsu (481 laeva), Kihnu (384), Roomassaare (316) ja Virtsu sadamat (160).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)