KG õpilased on aktiivsed leiutajad

KG õpilased on aktiivsed leiutajad

ÜKS KÜMNEST PARIMAST: KG õpilaste tööd olid väga erinevad: näiteks masin, mis teeb vanadest villastest kampsunitest uue lõnga (idee autor Sandra Aav).
Foto: Repro

Kuressaare gümnaasiumi õpilased võtavad aktiivselt osa SA Archimedes korraldatavast õpilasleiutajate riiklikust konkursist, kuhu laekunud leiutistest veidi alla kümnendiku pärineb sellest koolist. Saaremaa koolidest osalevad ühe leiutisega veel Salme põhikool ja Orissaare gümnaasium.

KG õpilaste aktiivne osavõtt üleriigilisest võistlusest sai õpetaja Raili Kaubi andmeil alguse koolisisesest leiutiste konkursist, kuhu õpilased pakkusid välja 70 leiutist.
“Kuna enamik laste ideid on toredad ja lahedad, siis saatsime suurema osa töid edasi,” ütles õpetaja. Kokku jõudis üleriigilisele konkursile 650 leiutist, millest 58 oli KG-st.

Kõige aktiivsemalt võtsid koolisisesest võistlusest osa esimese ja teise kooliastme õpilased. Enim töid ehk 12 leiutist saatsid 4.b klassi õpilased, gümnaasiumiosa esindas vaid 11.a klass.
Sel aastal oli konkursi teemaks “Hoiame kokku”, mis tähendab, et oodatud olid tööd, kus õpilased mõlgutasid mõtteid, kuidas midagi kokku hoida või kellegagi kokku hoida.

Leiutisi ei pidanud õpilased tingimata ise valmis tegema, vaid need võisid olla ka fantaasiatööd. Leiutisi võis nuputada üksi või gruppidena ning osa mõeldi välja käsitöötundides, teised aga kodus.
KG ei olnud siiski kõige aktiivsem kool Eestis, päris mitmest koolist tuli enamgi osalejaid. Üleriigilise konkursi parimad tööd selguvad detsembri teiseks nädalaks.

Konkursi preemiafondis on 150 000 krooni ja auhinnad on esemelised. Ühe auhinnana jagatakse välja ka kutseid noorte leiutajate suvekooli, mille eesmärk on anda õpilastele teadmisi tootearendusest, disainist ja ettevõtlusest ning innustada õpilasleiutajaid oma ideedega edasi töötama.


“Hoiame kokku” parimad KG-s

1. Pliiatsite pikendus (Jan-Martin Jäe)
2. Mootortõukeseljakott (Patrick Lomp)
3. Uue lõnga masin (Sandra Aav)
4. Pudelikorkidest kabe (Brenda Brant)
5. Liikumisanduriga taskulamp (Carolina Rahnel)
6. Päevaraha kokkuhoiu rahakott (Eke Ao Nettan)
7. Koolilapse võtmehoidja (Harlis Siiner)
8. Iseniiskuv pintsel (Ken-Gert Kaunissaar)
9. Tekstiilitapeedimasin (Kristel Sild)
10. Pimeduses nägevad helkursilmaläätsed (Liis Keel)
11. Spikker-märkmik-käekell (11.a)

Allikas: ajaleht Meie KG

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)