Lennu-, laeva- ja bussitoetuste osas läbirääkimised veel käivad

Saare maavalitsuse rahataotlused riigilt 2010. aasta transpordivajaduste rahuldamiseks liiguvad arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männiku kinnitusel soovitud suunas.

“Parvlaevaliiklusele kulub tuleval aastal 170 miljonit krooni. See hõlmab nii Muhu liini kui ka liiklust Rohuküla–Heltermaa ja Triigi–Sõru vahel. Number on lukus ja läbirääkimised lõppenud. Pooleli on kõnelused lennuliiklusele ja bussitranspordile vaja mineva dotatsiooni osas. Selge on see, et midagi kergelt juurde ei anta,” kommenteeris Männik asjade seisu.

Männik lisas, et ees seisavad läbirääkimised bussifirmadega.
Täpsustamist vajavad sõidugraafikud, kuna need muutuvad seoses uue parvlaeva tulekuga järgmise aasta teisest poolest.
Maavalitsus tahab saada bussiliikluse doteerimiseks tuleval aastal umbes 17,2 miljonit krooni. See hõlmab liinide käigushoidmist nii Kuressaare linnas kui ka Kaarma vallas ning GoBusi ja Atko Grupi teenindatavaid maakondlikke liine.

“Veel taotleme majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt tulevaks aastaks seoses uue liinihankega juurde tulnud kontrollnõuete lepingu täitmiseks vajaminevat summat. Selle suurus on 300 000 krooni.
Uudse asjana tahaksime 2010. aastal koos Kuressaare linna ja kohalike omavalitsuste liiduga kaasajastada Kuressaare bussijaama piletimüügi IT-süsteemi.

Kokku läheks see projekt maksma ca 450 000 krooni. Bussijaam rahastaks seda ise 20% ulatuses ja riigilt sooviksime uuenduste läbiviimiseks 360 000 krooni, “ rääkis Männik plaanidest.
Vee- ja õhutranspordi käigushoidmisele kulub tänavu 16 263 745 krooni. See hõlmab ühendusi nii väikesaartega kui ka lendusid Tallinna ja Ruhnu.
“See on see baas, millelt ministeeriumiga läbirääkimisi alustame.

Lendamise maht jääb tõenäoliselt selle aasta tasemele. Meie soov on küll, et kolmapäevane Kuressaare–Tallinna lend peaks jääma. Igal juhul rahastamist taotleme. Sellisel juhul lendaks kõikidel päevadel suur lennuk. Pooleli on kõnelused ka Ruhnu liinile uue laeva ehitamise osas,” rääkis Mika Männik valdkonnale veel vajalikest kuludest.
Ta andis mõista, et kui riigil on rahadega seis jätkuvalt keeruline, siis tuleb mõni asi lihtsalt edasi lükata.

Männiku sõnul kujunevad kõnelused pealinnas igal juhul pingeliseks, kuna ministeeriumi seisukoht on, et midagi eriliselt juurde ei tule, peab läbi ajama 2009. aasta kulude tasemel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)