SÜG tantsis gripi vastu (4)

SÜG tantsis gripi vastu

Foto: Erakogu

Neljapäeval tantsis Saaremaa ühisgümnaasiumis vahetundide ajal üle-eestilise gripivastase liikumise päeva puhul praktiliselt terve kool.

“Kell 9.45 vahetunnis tantsisid algklasside õpilased, seal oli hästi palju osalejaid, nendele oli Tiiu Haavik ette valmistanud täitsa uue oma gripitantsu,” rääkis SÜG-i koolitusjuht Sirje Ess. Tants võeti videosse ja see laetakse üles kodulehele www.gripivastu.ee .

Essi sõnul tantsisid kell 10.45 põhikooli lapsed ja kl 11.45 gümnaasiumi õpilased. “Tiiu Haaviku võimlejate rühmade suuremad tüdrukud, kes treeneritena tegutsevad, tantsisid ette ja õpetasid, pärast tantsis kogu kool nende juhendamisel muusika saatel,” kirjeldas Ess. Tema sõnul oli hästi vahva see, et gümnaasiuminoored tulid gripitantsule, kaitsemaskid ees.
Sirje Ess lisas, et gripivastast ennetustööd on kõvasti tehtud juba oktoobrist alates.

“Kooli medõde Tiiu Johanson õpetas kõigepealt õpetajaid ja siis lapsi, kuidas terve püsida. Pesime käsi, olime haigena kodus ja tervena rõõmsas tujus,” rääkis ta.

Kampaania algatasid haridus- ja teadusministeerium ning tervisekaitseinspektsioon koostöös Gerli Padariga. Kampaania deviisiks on “Levita infot, mitte viirust!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)