Linnapea valimine lükkub edasi (12)

Kuressaare linnapea valimine ja linnavalitsuse kinnitamine lükkub nädal aega edasi, kuna Urve Tiidus võttis nädalaks puhkuse ja sõitis Hiinasse, volikogu esimees viibib aga äriasjus Moskvas.

Kuressaare linnavolikogu esimees Erik Keerberg saatis volinikele teate, et järgmine volikogu istung toimub 26. novembril, mitte 19-ndal, nagu algselt kokku lepiti.

Kahe peamise punktina on volikogu päevakorras ette nähtud linnapea valimine ja linnavalitsuse kinnitamine.

Oma Saarel ei õnnestunud eile ühendust saada ei Hiinas puhkust veetva Urve Tiiduse ega ka volikogu esimehe Erik Keerbergiga.

Linnavolikogu nõunik Irene Valge kinnitas Oma Saarele, et volikogu istung on edasi lükatud. “Põhjuseks on, et istungi päevakorda eelnevalt kavandatud punktide ettevalmistamine on olnud nii volikogu esimehe kui ka linnapea nädalase eemalviibimise tõttu raskendatud ja ebapiisav,” selgitas Valge.
Teadaolevalt on linnavalitsuse kohad koalitsioonierakondade vahel ära jagatud ning linnapea Urve Tiiduse kõrval peaksid valitsuses abilinnapeadena kohad sisse võtma Kalle Koov, Argo Kirss ja Piret Pihel.
IRL-le kuuluva arenguosakonna juhataja kohale kandideeriva isiku nime ei ole IRL-i esindajad nõustunud avalikustama. Samas on Reformierakonna esindajad Oma Saarele rääkinud, et pole välistatud sellele kohale konkursi väljakuulutamine.

Valminud ei ole ka koalitsioonilepe Reformierakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide vahel. Oma Saare andmetel on asjaosalistele tutvustatud alles leppe esmast projekti ning selle koostamine jätkub täna ja homme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)