Valvuri naise kannatus katkes (23)

Valvuri naise kannatus katkes

KASUTAS NARI RAMMINA: Arestimaja valvur kiskus nari põranda küljest ära ja peksis sellega söögiluugi lahti.
Foto: Raul Vinni

Kuressaare arestimaja valvuri naise kannatus katkes ning ta võttis abikaasa teadmata ühendust Oma Saarega, väites, et vahialuste põgenemisest räägitud jutud on suures osas valed.

Valvuri abikaasa väitel politseijuht Aare Allik valetab. Allik omakorda kinnitas Oma Saarele, et tal on raske enne sisejuurdluse lõppu juhtunu kohta täpseid ütlusi anda.

“Härra Allik on rõhutanud, et enne ametlikku sisejuurdlust midagi ei avalikustata, aga ise osales avalikult “Reporteris”, kus esitas loo moonutatud faktidega ja just sel ajal, kui prefektuurist viibis valvuri juures kodus sisejuurdlust läbi viiv ametnik,” rääkis valvuri abikaasa, kelle sõnul on väga solvav, kui vääralt lugu meedias kajastatakse.

Rikkus reegleid

Samas kinnitas naine, et tema mees oli tõepoolest reeglite vastu eksinud, kui lasi vahialuse kambrist välja, kuid samas on valvur sunnitud seda tegema, olles üksi ka nädalavahetustel.
Valvuri abikaasa sõnul olid pätid ühes kongis ja üks neist palus teda WC-sse lubada. “Olles peldikus ära käinud ja sealt tagasi tulles, mitte aga väljumisel, ründas too valvurit hetkel, kui too oli ukse jõudnud avada,” rääkis valvuri naine. Seejärel ründas valvurit ka kongis olnud kaabakas ja mees jäi kahe tule vahele.

“Kuna madin oli tugev ja valvur siiski ei olnud nagu Van Damme, sai ta rusikahoope kõhtu ja näkku, tal löödi puruks prillid ja käristati eest nööbid,” kirjeldas abikaasa.
Valvuri naist vihastas ka see, et Kanal 2 uudistesaates mainiti, justkui passinuks valvur kongis ukse taga, mille võinuks vabalt avada.
“Uks ei läinud lukku, valvur oli ukse taga, mitte luku taga,” ütles Aare Allik Kanal 2 uudistesaates.

Samas jäi täpsustamata, kuidas avada kinnivajunud, kuigi lukustamata ust, kui uksel on link vaid väljaspool. Naise sõnul kambriuksel seespool linki ei olnud, et ukse oleks saanud avada.
“Seega tuli valvuril nari jõuga seinalt maha kiskuda ning lõhkuda lahti uksel olev väike luuk, et üritada ust avada väljastpoolt,” kirjeldas naine. Edasi käivitus juba Robert Nautrase ja Margus Ruusi tagaajamine.

Sai kõvasti peksa

Naise sõnul olid valvuril tõsised kehavigastused, mistõttu mees oli mitu päeva liikumisvõimetu.
“Nüüd vassib härra Allik televiisoris kogu Eesti rahva ees tegelikke fakte,” on abikaasa vihane ning ei tea, keda uskuda.
Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et ta pole ise uudistesaadet näinud ega oska seetõttu ka kommenteerida, mis täpselt eetrisse läks. “Võib-olla oli mõni lause kontekstist välja rebitud,” pakkus Allik.

“Selle selgitab ametkondlik juurdlus, kuidas asjad tegelikult olid,” kinnitas politseijuht, kes eile ei saanud juhtunut täpselt kommenteerida.
Lisaks juba mõistetud vangistusele on Robert Nautrase ja Margus Ruusi suhtes algatatud kriminaalmenetlus ka põgenemise eest.
Vägivallaga ja grupis põgenemise eest võib karistusseadustiku järgi karistada kuni viieaastase vangistusega. Lisaks kahtlustatakse mehi vähemalt kahes varguses ja omavolilises sissetungis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)