Uued laevagraafikud on kokku lepitud (4)

Eile lepiti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kokku parvlaevade järgmise aasta liinigraafikute põhimõtted. Reiside arvu vähendatakse kümnendiku võrra, mis tähendab, et Kuivastu–Virtsu liinil väheneb lisareiside tegemise võimalus, kuid kokkuvõttes tänu uuele laevale üleveovõimsus siiski suureneb.

“Reiside arvu vähenemine toimub lisareiside arvelt, mida praegu tehakse siis, kui sadamas hakkab autosid maha jääma,” ütles Väinamere Liinide juht Urmas Treiel. Graafikureisidest jäävad järgmisel aastal ära vaid kevadel ja sügisel kõige viimased hilised reisid kell 1 ja kell 2 öösel.

Põhimõtteliselt on uue aasta liinigraafik selline nagu Väinamere Liinid varem välja pakkus, arvestades mai lõpust liinile tuleva uue laevaga, millel on liinimeetreid üle kahe korra rohkem kui Regulal või Ofelial.
Uue laeva tulekuga muutuvad väljumisajad tõenäoliselt alates juuni keskpaigast. Tänu uuele laevale peaks suvine graafik tihenema ja väljumised sadamatest peaksid toimuma iga 40 minuti tagant senise tunni asemel.

Milliseks kujuneb sügisene graafik, ei ole lõplikult otsustatud, seda vaadatakse uue laeva sissesõitmise järgi. “Minu sõnum on positiivne – tänu uuele laevale suureneb üleveo võimsus oluliselt,” sõnas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)