Endine Muhu vallajuht Hiiumaal ametis (6)

Endine Muhu vallajuht Hiiumaal ametis

 

Hiiumaa Emmaste vallavolikogu valis kolmapäeval uueks vallavanemaks Tiit Peedu (56), kes jäi valimiste järel Muhu vallavanema ametist ilma.

Emmaste vallasekretär Aimi Pruul ütles Oma Saarele, et Emmaste kuulutas vallavanema leidmiseks välja konkursi ja sellele esitas avalduse neli inimest.

“Salajasel hääletusel oli Tiit Peedu poolt viis volikoguliiget üheksast ja ülejäänud hääled jagunesid teiste kandidaatide vahel,” sõnas Pruul.
Tiit Peedu (fotol) ütles Oma Saarele, et Muhus jäid kindlasti mingid tööd pooleli, kuid kuna talle seal töökohta enam ei pakutud, oli järgmise pidepunkti otsimine loogiline samm.

Muhu vallavanemaks valis volikogu eelmisel nädalal Peeter Laumi. Tiit Peedu juhtis Muhu valda 2005. aasta detsembrist, kui oli võitnud toona vallajuhi leidmiseks korraldatud konkursi. Enne seda oli Peedu Raplamaal Juuru vallavanem.
Tiit Peedu isa on Hiiumaalt pärit ja seega oli Emmaste vallajuhi kohale kandideerimine pärast Muhut tema sõnul üsna loogiline samm.

“Mul on Hiiumaal suvekodu ja maavaldused ja pigem ei peaks nimetama sinnaminekut mitte kodust kaugenemiseks, vaid minu vanust arvestades sadama poole tüürimiseks,” ütles Tiit Peedu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)