Linnateater läbis Haapsalus mängides tõelise kadalipu (2)

Eelmisel nädalal Haapsalus “Tapatöö jumalat” mänginud Kuressaare Linnateatri töötajaid tabas üks ootamatus teise järel, kuid sellele vaatamata võttis publik etenduse väga hästi vastu.

Linnateatri direktor Piret Rauk ütles, et äpardused hakkasid pihta juba Kuivastus, autod sõitsid küll parvlaeva peale, kuid aparelli tehnilise rikke tõttu venis laeva väljumine.
Haapsallu jõudis teatribuss kell 17.30. Etendus pidi sealse kultuurikeskuse Rõdusaalis algama poolteise tunni pärast, kell 19. Lava ülesseadmisega läks seega kiireks, kuid selleks ajaks, kui publik kogunema hakkas, oli lava siiski korras.

“Me teadsime küll, et Haapsalu kultuurikeskuse suur saal on remondis, aga kohale jõudes selgus, et tingimused on ikka väga ekstreemsed. Nii publiku kui ka näiteseltskonna jaoks,” rääkis teatrijuht.
Lavale jõudmiseks oli näitlejatel vaja minna läbi pimeda ehitustandri ning Kersti Kreismann nentis muiates, et “olime nagu Jaroslavli kunstiansambli liikmed sõja ajal”.

Lava taha oli ehitatud kiletelk, mida soojapuhuriga köeti, kuid sellest hoolimata oli seal väga külm. “Ja keset etendust lõhkes prožektori pirn kohutava pauguga, mille peale tulekahjualarm tööle hakkas,” kirjeldas Piret Rauk.

Etendust siiski ei katkestatud, sest saarlaste lavameister Ahto Matt suutis alarmi väga operatiivselt kinni keerata.
“Tapatöö jumalat” mängib Kuressaare Linnateater jälle 22. jaanuaril Haljala kultuurikeskuses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)