Vald peab hakkama Olena loomi hooldama (20)

Veterinaar- ja toiduameti Saaremaa veterinaarkeskus tegi nädala alguses Kaarma vallale täitekorralduse, millega pannakse vastutus Olena Voolu loomade heaolu eest vallale, kuna Vool ei ole täitnud talle tehtud ettekirjutusi.

Valla kohustuseks on loomadele koht leida ja neile vajalik kogus sööta tagada. Täitekorralduses on mainitud veist, hobuseid, kitsi ja lambaid. Seaduse järgi võib vald loomade ülalpidamiskulud Voolult sisse nõuda, kuid kuna viimane on loomade pidamisel seni toetunud vaid kaaskodanike abile, siis võib karta, et vallal pole raha tagasisaamist loota ning loomade ülalpidamine jääb esialgu valla õlule.

Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson selgitas, et antud täitekorraldus ei tähenda, et loomad Olena Voolult ära võetakse, vaid vald peab nende eest hoolitsema, tagama neile toidu ja vastavad tingimused. Sellega seotud kulud võib sisse nõuda Olena Voolult. Kui veterinaar- ja toiduamet peaks teisiti otsustama, võib loomad omanikult edaspidi ka ära võtta.

Samasugune juhtum leidis aset suvel, kui Kaarma vald pidi hoolt kandma ühe välismaalasest hobusepidaja loomade eest, ja hiljem müüdi need hobused maha.
Veterinaar- ja toiduameti loomakaitsebüroo peaspetsialist Aivar Vuks ütles, et inimestelt loomade äravõtmine ei ole erakordne, aga selliseid juhtumeid ei ole ka väga palju.
Mõnel juhul on tegemist pankrotistunud ettevõtetega, kus puuduvad vahendid loomade ülalpidamiseks, vahel on aga loomade ulualused nii kehvas seisukorras, et kujutavad sealviibijaile endast ohtu.

Rohkem on loomade äravõtmist Vuksi andmeil esinenud lemmikloomade osas. Tavaliselt on siis tegu loomade otsese väärkohtlemisega või vahel on inimese elamine olnud lemmikloomi nii täis tuubitud, et “lemmikutel” puuduvad sobivad tingimused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)