Juhtkiri: Saareline eripära

Juhtkiri: Saareline eripära

 

Arestimajast põgenenud pätid on käes ja saarerahvas võib jälle rahulikumalt hingata. Seda, kuidas kaks kurikaela üleüldse plehku said, selgitab juurdlus. Tõdeda võib siiski, et viimaste aastate suurim otsimisoperatsioon kandis vilja. Pätid tundis pildi järgi ära üks 17-aastane koolitüdruk.

Saaremaad on alati turvaliseks kohaks peetud – lukkusid, tabasid asendas vanasti luud ukse taga. Oma rolli mängib ka saareline eripära. Ei kujuta ette, kuidas nüüdseks tabatud kaabakad arvasid, et nad jäävadki vabadusse. Inimene peaks ju aru saama, et meri igal pool ümber ning pole Saaremaa nii väheasustatud mitte, et ta kellelegi silma ei jääks.

Teisalt võib mõelda, et saareline eripära seab siinsed inimesed suurema löögi alla. Targad kurikaelad oleksid aru saanud, et ega siit kuhugi minna ole, ja passima jäänud. Samas on ikkagi vaja toitu, riideid jne. Järelikult tuleb aga jälle vargile minna. Seda enam, et on ju ennegi käidud ja hädas olles sellised mehed risti ette ei löö.

Võta nüüd kinni, on see saarel olemine kena või paha? Tegelikult vahet pole. Nägu kapuutsiga varjates hommikul kell 8 külapoodi kuivaineid ostma minna pole just erilise intelligentsuse näitaja. Lõpp hea, kõik hea!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)