Nael: Eksklusiivintervjuu kinnimajast põgenenud kriminaalidega (8)

Nael: Eksklusiivintervjuu kinnimajast põgenenud kriminaalidega

 

Reede varahommikul raputas veel unesegast Kuressaaret ärevaks tegev uudis. Kohalikust kinnipidamisasutusest oli põgenenud kaks meest. Vaatamata päev läbi kestnud otsingutele, ei suutnud politsei neid siiski tabada.

Naela hiromantiatoimetus kutsus endale appi Uduvere manatarga ja Härri Potteri onupoja sõbra Endel P. Kuulsal mehel ei olnud vaja palju vaeva näha ning kui kaks kükki ja peeretus tehtud, oskas ta meid kohe põgenike jälile juhatada.

Leidsime kaks kaabakat kohalikust G-punktist, kus mehed kangemaid jooke manustades lõbusalt aega veetsid ning nõustusid Naelale andma eksklusiiv-intervjuu. Anonüümsuse tagamise mõttes nimetame me mehi Robertiks ja Marguseks (nimed on välja mõeldud, Naela toimetus ei võta endale vastutust kokkusattumuste eest kurjategijate pärisnimedega).

Miks otsustasite põgeneda?
Robert: Kohalik kinnipidamisasutus on kergelt öeldes kehva. Sellele on varem tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Kongis puudub vesiklosett, lõunaeinel puudub salat ning minu soovile saada pediküüri vastati, et see ei ole võimalik.
Margus: Leidsime, et humaansusest kaugel olevate tingimuste tõttu ei pea me kauem seal viibima. Loomulikult meid ei lastud tulema, seega pidime kasutama kavalamaid nõkse.

Milline oli teie plaan?
Robert: Tegelikult ei olnudki meil plaani. Mul oligi päriselt kusehäda. Kuid kuna kongis ei ole prill-lauda, siis ma pidin paluma end välja lasta.
Margus: Ma tahan lisada, et arvamus, et me oleme pätid, kaabakad, vargad ja muidusööjad, on üdini vale. See, mida meie kohta levitatakse, on alatu laim.

Miks te siis valvuri kongi kinni panite?
Robert: Ma olen lugenud hirmsal hulgal kriminaalromaane ning minu lemmikfilm on “Cobra 11”. Nendest olen ma palju õppinud ja saanud aru, et lihtlabane vägivald ei ole hea. Palusin valvuril meie patju kohevamaks kloppida seni, kuni klosetis viibime. Ta oli lahkelt nõus. Kahjuks langes uks kogemata (teeb siinkohal jutumärkidele viitavaid liigutusi – aut) kinni ja me ei saanud enam kongi sisse. Teadupoolest ei ole Kuressaare politseijaoskonnas öösiti kedagi tööl ja seega olimegi vabad.
Margus: Nii et lihtsalt juhtus.

Väidetavalt pidite te liikuma vägagi silmatorkava VAZ 2103-ga. Miks?
Margus: Vaadake, liikuma ju peab. Ja seetõttu laenasime nii vana auto kui vähegi võimalik, et omanikule võimalikult vähe kahju tekitada. Me viime selle kindlasti tagasi. Pärast seda, kui me oleme selle ära remontinud. Robert sõitis kogemata vastu puud.

Mis saab edasi? Praegu panete sirgelt tina.
Robert: Ma ei ütleks kohe nii robustselt. Hetkel tegeleme veinide degusteerimisega. Selles klaasis on 1787-nda Chateau d’Yquem (hind 55 000 taala – aut). Ei ole eriti hea. Veidi kaua seisnud. Põltsamaa Punane (55 eeku – aut), mis me enne seda maitsesime, on minu arust palju parem. Sobib aperitiiviks ja suurepärase lõuna lõppakordiks. Hõrk aroom ja suurepärane maitse tulevad esile, kui jook on jahutatud 11–12 kraadini.
Margus: Meil on kokku lepitud üks väike treff, seejärel läheme arvatavasti laename endale kusagilt veidi raha ja riideid. Autot oleks ka vaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)