Sarivargad pagesid arestimajast (8)

Sarivargad pagesid arestimajast

KADUNUD: Margus Ruus (vasakul, väiksemal pildil üleval) ja Robert Nautras seisid 30. oktoobril kohtu ees ja kuulasid otsust, millega nad aastateks vangi saadeti. Eile hommikust saadik on nad tagaotsitavad.

Sarivarguste eest vangi mõistetud isa-poega põgenesid eile varahommikul Kuressaare arestimajast, varastasid auto ja kadusid.

“Pärast seda, kui kinnipeetav oli lubatud tualetti ja teda sealt tagasi toimetati, ründas ta arestimaja töötajat, tekitas kehavigastusi ja pani töötaja luku taha,” ütles politsei esindaja Hedy Tammeleht.

Oma Saare andmetel ei olnud valvuril relva ega telefoni. Mõne aja pärast pääses mees välja, teatas juhtunust ning meedikud vaatasid ta üle.
Läänemaalt pärit Robert Nautras ja tema kasupoeg Margus Ruus põgenesid eile hommikul kella viie ajal. Tammeleht ei osanud eile kindlalt öelda, kumb valvurit ründas ja kuidas selline juhtum üldse aset leidis.

“Selleks on meil juurdlus alustatud ning selle põhjal saame teada,” ütles Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik Oma Saarele, selgitades, et eile pidi vangid üle viidama mandrile.
Põgenikud varastasid Kuressaarest Ida tänavalt valge VAZ 21033 (reg nr 940 AAP). Alliku sõnul on nende tabamiseks alustatud politseioperatsiooni. Tegemist oli ettekavatsetud põgenemisega ja suure tõenäosusega on põgenikud ikka veel Saaremaal.

“Tahame ka elanike kaasabi,” märkis Allik. Kui keegi näeb kirjeldatud inimesi või varastatud sõidukit, palub Allik sellest kohe teada anda.
Varem 12 korda kriminaalkorras karistatud Nautras ja kaks korda karistatud Ruus rüüstasid Saaremaal 19 kodu, enne kui nad 6. aprillil kinni nabiti ja arestimajja paigutati. Kuritegusid panid nad toime ka mujal Eestis ning protsessid ootasid neid nii Haapsalus kui ka Raplas.

“Ennekuulmatu, nad šokeerisid 19 peret ja nüüd pääsesid veel minema,” hüüatas põgenenud sarivarastest kuuldes üks kannatanu, kelle kodus vargad käinud olid. Tema sõnul ei ole nende külas kunagi varem varastatud. 
“Mul on sellest noorest poisist kahju, selline kasuisa rikub ta ära,” ohkas kannatanu. Teine on aga kindel, et Läänemaa meestel leidub kohalikke nn abilisi. “Tegemist on erakordse juhtumiga ka terve Eesti politsei jaoks,” sõnas Hedy Tammeleht.

KES ON NÄINUD PÕGENIKKE?

Lääne Politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskond palub abi eile varahommikul Kuressaare arestimajast põgenenud kinnipeetavate tabamiseks.

Robert Nautras (alumine pildil) on 40-aastane ja pikka kasvu. Tal on tumedad lokkis juuksed. Põgenemise hetkel olid mehel seljas musta värvi dressid ja ta võttis arestimajast kaasa suure reisikoti.

Margus Ruus on 20-aastane. Ta on 180 cm pikk, tal on lühikesed pruunid juuksed ja keskmine kehaehitus. Arestimajast põgenemisel olid tal jalas lühikesed püksid ja kaasas reisikott.

Kõigil, kel on informatsiooni meeste asukoha ja liikumise suhtes, palutakse helistada telefonil 50 35 692 või politsei lühinumbril 110.


Kuidas põgenik jalad murdis

Politseijuht Aare Alliku sõnul on arestimajast põgeneda ikka üritatud, kuid see on õnnestunud väga vähestel ja lähiminevikust ei ole tal ühtegi sarnast näidet tuua.

Endise politseijuhi Helmut Sääse sõnul oli kurioosseim põgenemine 70. aastatel, kui põgeneda üritas üks koloriitne kuju ja teda kätte saada üritanud miilitsatöötaja (sama mees, kelle käest eile varahommikul põgenesid Nautras ja Ruus – toim) hüppas talle lihtsalt peale, põgeneja kukkus aga nii õnnetult, et murdis mõlemad jalaluud.

“Sai mõlema jalaluu murru, hommikul pandi kaks harja käte alla ja lennukile, läks Tallinna vanglasse, nii et kõlises,” meenutas Sääsk.
1998. aasta kevadel põgenes politseimajast kümnete varguste eest kinni peetud “supervaras” Rein Rüütel, kes tabati paar nädalat hiljem politseikoera abiga.

2003. aasta mais põgenes arestimajast kolm vahialust. Kolm tundi hiljem tabati põgenikud 7 km Kuressaarest eemal ühe talu hoovist.
2006. aastal üritas üks mees aknatrelle läbi saagides arestimajast põgeneda, kuid see ei õnnestunud.

Sääsk ei osanud ette kujutada, kuidas põgenemine praegu võimalikuks sai, sest öösel ei tohi arestikambri ustki lahti teha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)